Nikon Imaging | Latvija | Europe

ATBALSTĪTIE PROJEKTI

NOOR dokumentālie fotogrāfi sadarbojas grupu projektos, lai izceltu globāli svarīgas problēmas. Pētniecisko projektu klāstā ietilpst “Sekas” (Consequences) par klimata izmaiņām, “Viela pārdomām” (Food For Thought) par pārtikas piegādi un pārtikas atkritumiem, “Jaunā Brazīlija” (The New Brazil) par valsts ekonomisko uzplaukumu, “Mūsdienu verdzība” (Modern Day Slavery) un “Gaisma uz Āfriku” (Light on Africa).

Sekas

Projektā “Sekas” (Consequences) uzmanība ir pievērsta klimata izmaiņu jautājumiem globālās temperatūras paaugstināšanās dēļ. Kā vairāku gadu grupas projekts tas tika izstādīts ANO augstākā līmeņa sanāksmē par klimata pārmaiņām, kura 2009. gadā norisinājās Kopenhāgenā. Šajā konferencē NOOR fotogrāfi piedalījās paneļdiskusijās ar starptautiskajiem viedokļu līderiem un politikas veidotājiem.

Risinājumi

Sekojot projekta “Sekas” pēdās, projektā “Risinājumi” (Solutions) tiek apskatīts, kā cīnīties ar klimata pārmaiņām, un galvenā uzmanība ir pievērsta tiem, kas meklē ilgtspējīgāku dzīvesveidu. Šis grupas projekts tika pabeigts 2010. gadā, un tajā ir vēstīti cilvēku stāsti par alternatīviem enerģijas avotiem, atjaunojamo enerģiju un metodēm, kā tikt galā ar augošo temperatūru.

Jaunā Brazīlija

Kā jau valstī, kur norisinās strauja pāreja, projekts “Jaunā Brazīlija” (The New Brazil) dokumentē komplekso moderno sabiedrību aizvien pieaugošas ekonomiskās izaugsmes apstākļos. NOOR grupas projekts veido aculiecinieku liecības par šīs nācijas bagātīgo dabas resursu un dzīvīgā multikulturālisma daudzajām sejām, pieaugot tās ietekmei uz pasaules skatuves.

Viela pārdomām

Projektā “Viela pārdomām” (Food For Thought) tiek pētīta pārtikas piegādes ķēde un pārtikas atkritumu problēma visā pasaulē, tai skaitā tādas kultūras anomālijas kā ēšanas konkursi Amerikas Savienotajās Valstīs, kur dalībnieki pierijas, lai saņemtu balvas. Šis projekts ziņo par kustībām, kas organizētas ar mērķi samazināt pārtikas atkritumus, to uzskatot ne tikai par ekonomisku, bet arīdzan par ilgtspējības problēmu.

Mūsdienu verdzība

Ar projektu “Mūsdienu verdzība” (Modern Day Slavery) NOOR fotogrāfi ielūkojas tumšajā cilvēku tirdzniecības pasaulē, kur ļaudis tiek pārdoti verdzībā. Šis grupas projekts informē sabiedrību un uzsver nepieciešamību steidzami risināt šo problēmu, kas ietekmē aptuveni 20,9 miljonus cilvēku — 27% no viņiem ir bērni — dažādās valstīs visā pasaulē.

Gaisma uz Āfriku

“NOOR uz Āfriku” nozīmē “Gaisma uz Āfriku” (Light on Africa). Šis projekts sniedz jaunu vizuālo dialogu par šo kontinentu, pētot veidu, kā stāsti rodas un kā tie tiek stāstīti. Āfrikas portreti tika radīti caur Tunisijā, Dienvidsudānā, Ganā, Mozambikā, Burkinafaso un Botsvānā notiekošo politisko un sociālo notikumu stāstu prizmu.