Nikon Imaging | Latvija | Europe

Stāsti, kas jādara zināmi visiem

Pasaulē ir ārkārtīgi daudz stāstu, kas jādara zināmi visiem. Tie ir stāsti, kurus mēs nevēlamies dzirdēt. Tie ir stāsti, kas liek mums justies neērti vai liek apšaubīt mūsu pasaules uzskatus. Sadarbībā ar NOOR fotogrāfiem mēs ceļam šos stāstus gaismā.

Kad mēs ieraugām spēcīgu vizuālu stāstu, mēs no tā vairs nevaram izvairīties. Mēs nespējam aizmirst redzētās cilvēku ciešanas, klimata izmaiņas vai nepieciešamību rīkoties ar lielāku ilgtspējas apziņu. Ja mēs to nespējam ignorēt, tad mums ir jārīkojas. Tieši tāpēc šie ir stāsti, kas jādara zināmi visiem.

ANDREA BRŪSA — “NEĒRTAIS VĀRDS: SANITĀRIE APSTĀKĻI”

“Protams, ka sanitārie apstākļi un atklāta izkārnīšanās ir sensitīvas tēmas. Tās ir lietas, par kurām vairums cilvēku nevēlas runāt, kur nu vēl ļaut kādam to dokumentēt. Tieši šī iemesla dēļ šī problēma ir tik ļoti samilzusi. Neviens par to nerunā.”

JURIJS KOZIREVS — “PAR MASU MIGRĀCIJAS KRĪZI EIROPĀ”

“Veidojot reportāžas par bēgļu krīzi, žurnālisti palīdz piešķirt migrantiem identitāti. Mēs cenšamies mazināt viedokli, ka bēgļu pūļi ir “apdraudējums bez vārda”, kas sasniedz Eiropas krastus.”

FRANČESKO ZIZOLA — “IT KĀ MĒS BŪTU TUNČI”

“Veidojot “It kā mēs būtu tunči”, es vēlējos izveidot stāstījumu ar kompleksu skatījumu uz seno un ilgtspējīgo tunču zvejošanas metodi. Mani interesē tas, kā varētu metaforiski nosaukt mūžīgo konfliktu starp cilvēku un dabu — cilvēku augstprātības atspulgu.”