Nikon Imaging | Latvija | Europe

Nīna Bērmane

Nīna Bērmane (Nina Berman) ir ASV dokumentālo attēlu fotogrāfe, un visvairāk viņu interesē amerikāņu politiskā un sociālā skatuve. Viņa ir divu atzītu monogrāfiju autore: “Purpura sirdis – atgriešanās no Irākas” (Purple Hearts - Back From Iraq), kurā parādīti ievainotu veterānu portreti un sniegtas intervijas ar viņiem, un “Tēvzeme” (Homeland), kurā pētīta amerikāņu dzīves militarizācija pēc 11. septembra.

Peps Bonets

Peps Bonets (Pep Bonet) ir godalgots filmu veidotājs un fotogrāfs, kurš galvenokārt dzīvo Spānijā. Viņš tver nozīmīgus mirkļus visā pasaulē, kas atspoguļo nelīdzsvaroto pasauli, kurā dzīvojam. Viņa ilgtermiņa projektos uzmanība ir vērsta uz Āfrikas problēmām, un pastāvīgi strādājot pie HIV/AIDS, ir radītas vairākas grāmatas un daudzas izstādes visā pasaulē. Peps ir pazīstams arī ar savu ilgstošo ziņošanu par rokenrola grupu Mötorhead.

Andrea Brūsa

ASV dokumentālā fotogrāfe Andrea Brūsa (Andrea Bruce) izceļ problēmas, ar kurām nākas saskarties pēckara apstākļos dzīvojošajiem cilvēkiem. Vairāk nekā 10 gadus viņa ir dokumentējusi pasaules visproblemātiskākās zonas, koncentrējoties uz Irāku un Afganistānu. Viņa bija štata fotogrāfe laikrakstā Washington Post, un viņas balvu klāstā ietilpst galvenie apbalvojumi no Baltā Nama ziņu fotogrāfu asociācijas (White House News Photographers Association).

Aliksandra Fazina

Apvienotās Karalistes fotogrāfe Aliksandra Fazina (Alixandra Fazzina) savās fotogrāfijās koncentrējas uz nepietiekami ziņotajiem konfliktiem un humānajām sekām pēc kara. Viņa kā fotožurnāliste ir neatkarīgi strādājusi Austrumāfrikā, Tuvajos Austrumos un Āzijā. Viņas grāmata “Miljons šiliņu” (A Million Shillings) dokumentē migrantu un bēgļu masveida izceļošanu no Somālijas.

Stenlijs Grīns

Stenlijs Grīns (Stanley Greene) ir dzimis ASV, un viņš ir dokumentējis visu — no Sanfrancisko panku mūzikas skatuves 70. un 80. gados līdz Berlīnes mūra krišanai, badam Sudānā, sekām pēc saindēšanās ar gāzi Bhopālā un nemiernieku konfliktam Čečenijā. Viņa grāmata “Melnā pase” (Black Passport) tika publicēta 2010. gadā, un par saviem darbiem visā pasaulē viņš ir saņēmis 5 World Press Photo (Pasaules preses fotogrāfiju) apbalvojumus.
Stenlijs Grīns ir NOOR dibinātājs. Stenlijs aizgāja mū˛ībā Parīzē, Francijā, 2017. gada 19. maijā.

Taņa Habjoka

Taņa Habjoka (Tanya Habjouqa) ir godalgota fotogrāfe, žurnāliste un pedagoģe, kas galvenokārt uzturas Austrumu Jeruzalemē. Viņas galveno interešu klāstā ietilpst dzimuma jautājumi, citādības attēlojumus, izraidīšana un cilvēktiesības, īpašu uzmanību vēršot uz pastāvīgi mainīgo sociālpolitisko dinamiku Tuvajos Austrumos. Viņas projekts ar nosaukumu “Okupētās baudas” (Occupied Pleasures) saņēma Pasaules preses fotogrāfiju apbalvojumu un izvērtās par grāmatu.

Jurijs Kozirevs

Jurijs Kozirevs (Yuri Kozyrev) no Krievijas ir attēlojis pasauli mainošus notikumus jau 25 gadu garumā — no Padomju Savienības sabrukuma līdz Irākas karam, kur viņu kā fotogrāfu nolīga laikraksts TIME Magazine. Nesen viņš dokumentēja arābu revolūcijas un to sekas Bahreinā, Jemenā, Tunisijā, Ēģiptē un Lībijā. Viņa darbi ir plaši izstādīti un ir saņēmuši daudzus starptautiskus apbalvojumus.

Benedikta Kurzena

Franču dokumentālā fotogrāfe Benedikta Kurzena (Bénédicte Kurzen) savu karjeru uzsāka, ziņojot par konfliktu Gazas joslā, Irākā un Libānā. Pēdējo 10 gadu laikā viņa ir pievērsusies Āfrikai, pētot sabiedrību pēc aparteīda jeb rasu segregācijas Dienvidāfrikā un pēdējā laikā koncentrējoties uz Nigēriju. No Pulicera centra saņemtā stipendija viņai ļāva izveidot darbu par nigēriešiem ar nosaukumu “Dieviem zaudētā nācija ” (A Nation Lost To Gods).

Sebastjans Liste

Spāņu dokumentālais fotogrāfs un sociologs Sebastjans Liste (Sebastián Liste) dokumentē nozīmīgas kultūras izmaiņas un mūsdienu problēmas Latīņamerikas un Vidusjūras reģionā. Viņš specializējas ilgtermiņa un padziļinātos projektos, rosinot sabiedrību pārdomāt savu politiku sociālās sekas. Tādiem viņa projektiem kā “Iekšpusē” (On The Inside), kas ir pētījums par cietuma dzīvi Venecuēlā, ir piešķirti daudzi apbalvojumi.

Kadirs van Lohuizens

Kadirs van Lohuizens (Kadir von Lohuizen) no Nīderlandes ir vēstījis par kara izpostītiem reģioniem, bet vislielāko atpazīstamību viņš, visticamāk, ir izpelnījies ar saviem ilgtermiņa projektiem par septiņām pasaules upēm, par jūras ūdens līmeņa paaugstināšanos, par dimantu industriju un migrāciju Amerikas kontinentos. Dimanta projekta gaitā tika izdota foto grāmata “Dimanta lietas” (Diamond Matters) un saņemts Pasaules preses fotogrāfiju apbalvojums, un viņa projekts “Panamas ceļš” (Via PanAm) pārtapa par ceļojošu izstādi un grāmatu.

Džons Lovenšteins

ASV fotožurnālists Džons Lovenšteins (Jon Lowenstein) specializējas ilgtermiņa un padziļinātos dokumentāros pētījumos, stājoties aci pret aci ar varu, nabadzību, rasu diskrimināciju un vardarbību. Viņa projekts “ASV ēnu dzīves” (Shadow Lives USA) seko līdzi migrantu ceļam no Centrālamerikas, un viņa norīkojumu klāstā ietilpst gan ziņošana par dzīvi pēc zemestrīces Haiti, gan par sociālo vardarbību Gvatemalā. Viņš ir ieguvis vairākas balvas un ir programmas TED Global Fellow dalībnieks.

Frančesko Zizola

Itālijas dokumentālais fotogrāfs Frančesko Zizola (Francesco Zizola) ir vēstījis par pasaules lielākajiem konfliktiem, koncentrējoties uz sociālajām un humānajām problēmām un portretējot aizmirstās krīzes, ko vadošie mēdiji bieži vien ignorē. Viņš ir saņēmis 10 Pasaules preses fotogrāfiju apbalvojumus un ir izdevis 7 grāmatas, tostarp “Dzimis kaut kur” (Born Somewhere) — pētījumu par bērnu dzīves apstākļiem 27 valstīs.