Nikon Imaging | Latvija | Europe

Nikon kamerā iebūvētās Wi-Fi funkcijas izmantošana

Detalizēta iestatīšanas pamācība

Noteiktām Nikon digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām un COOLPIX kamerām ir iebūvēta Wi-Fi® funkcija, lai jūs varētu ērti pārsūtīt attēlus no savas Wi-Fi kameras uz saderīgu viedtālruni vai planšetdatoru un tos viegli kopīgot. Lieliska funkcija, kas iestrādāta Nikon kamerās ar Wi-Fi savienojamību, — jums nav nepieciešams Wi-Fi tīklājs. Jūsu kamera un viedierīce izveido savienojumu.

Lai gan varat fotografēt arī ar savu viedtālruni, ar savu Nikon digitālo kameru, ļoti iespējams, varat uzņemt labākas fotogrāfijas. Tas ir tāpēc, ka digitālās kameras izmanto lielākus attēlu sensorus un jaudīgas attēlu apstrādes programmas. Kameras sensors ir izstrādāts tā, lai nodrošinātu lielāku izšķirtspēju, plašāku dinamisko diapazonu un spēju fotografēt vājā apgaismojumā ar augstas ISO jutības iestatījumu — viss minētais ļauj iegūt augstas kvalitātes attēlus. Nikon digitālajām kamerām tiek arī izmantoti lieliski NIKKOR objektīvi, kā arī tām ir daudz funkciju un papildpiederumu, kas ļauj jums fotografējot izpausties radoši.

Attēlus var augšupielādēt saderīgā viedierīcē, kurā ir instalēta Nikon lietotne Wireless Mobile Utility (WMU). Šī bezmaksas lietotne ir pieejama vietnē iTunes Online Store® un Google Play™ veikalā Android™ ierīcēm.

Jūsu augstas izšķirtspējas kamera izveido lielus failus, un, ja plānojat nosūtīt attēlus uz viedierīci, izmantojot Wi-Fi, droši vien nevēlēsities fotografēt ar iestatītu maksimālo kameras izšķirtspēju. Iemesls ir pavisam vienkāršs — jo lielāks fails, jo vairāk laika nepieciešams tā pārsūtīšana no kameras uz ierīci, tāpēc ir ieteicams izmantot JPG, nevis NEF formātu. Izvēloties augstas kvalitātes/lielu JPG formāta iestatījumu, tiks uzņemti lielāki faili, nekā izvēloties pamata/vidēju vai mazu JPG formāta iestatījumu. Ja uzņemat attēlus, kuri tiks rādīti tikai digitāli, varat iestatīt kameru mazāku failu ierakstīšanai.

Tiem, kuri vēlas uzņemšanā izmantot kamerā pieejamo augstāko izšķirtspējas iestatījumu, ieteicams iestatīt lietotni tā, lai tiktu lejupielādēts tikai ieteicamā lieluma vai pat mazāks VGA attēls, paralēli ierakstot augstas izšķirtspējas attēlu multivides kartē. To var izdarīt, izmantojot lietotnes iestatījumu izvēlni.

Tālvadības pults

Savu viedierīci fotografēšanā varat izmantot kā tālvadības pulti, lai pats iekļūtu kadrā kopā ar citiem objektiem vai nospiestu aizvaru, atrodoties drošā attālumā no fotografējamā objekta, kad esat novietojis kameru savvaļas dzīvnieku fotografēšanai. Patiešām aizraujoši, ka varat savā viedierīcē skatīt to pašu attēlu, ko redz kamera, jo tādējādi varat uzņemt fotogrāfiju vispiemērotākajā brīdī. (Informāciju par šīs iespējas pieejamību savā kamerā skatiet lietošanas rokasgrāmatā.)

Izmantojot iebūvēto Wi-Fi funkciju Nikon digitālajā kamerā, varat viegli kopīgot fotogrāfijas ar draugiem un ģimeni. Ar Nikon digitālo vienobjektīva spoguļkameru varat arī koplietot video.

Saderīgas kameras iebūvētā Wi-Fi izmantošana

Lai izmantotu iebūvēto Wi-Fi funkciju Nikon kamerās, ir nepieciešams lejupielādēt bezmaksas lietotni “Wireless Mobile Utility”.

Lai Wi-Fi izvēlnes būtu pieejamas pilnībā, kamerā jābūt ievietotai multivides kartei.

Android™ ierīces izmantošana

Android™ ierīču īpašnieki lietotni var lejupielādēt no Google Play™ veikala un instalēt to savā Android™ ierīcē.

Apple™ ierīces izmantošana

iOS ierīču īpašniekiem lietotne lejupielādei ir pieejama tiešsaistes veikalā iTunes Online Store®.

Android ierīču lietotāji savienojumu ar saderīgu kameru var izveidot trīs dažādos veidos, bet iOS ierīču lietotāji savas kameras savienojumu ar viedierīci var izveidot vienā veidā.  Gan Android™, gan iOS lietotāji var izmantot šādu norādījumu: izveidot savienojumu, atlasot viedierīcē funkcijas kameras WI-FI TĪKLS vai SSID. Šāda veida savienojums ir visātrākais un vienkāršākais, jo tas ir nešifrēts savienojums.

Android™ ierīču lietotāji savienojumu var arī izveidot, izmantojot spiedpogu WPS (Wi-Fi Protected Setup), ja viedierīce atbalsta spiedpogu WPS vai PIN ievades WPS (Wi-Fi Protected Setup). Lai saņemtu detalizētus norādījumus par šo savienojumu veidu iestatīšanu, skatiet kameras lietošanas rokasgrāmatu.

Tagad jūs varat piekļūt kamerai no lietotnes. Lietotnē atlasot iespēju “Take Pictures Remotely” (“Uzņemt attēlus attālināti”), tiek automātiski sākta tiešā skata funkcija, kas ļauj viedierīcē redzēt to, ko redz kamera.

Saderīgas kameras savienojuma izveide ar viedierīci

1. Iespējojiet kameras iebūvēto Wi-Fi. Jaunākiem modeļiem ir ārēja Wi-Fi poga (vecākos modeļos iestatīšanas izvēlnē atlasiet Wi-Fi).

2. Atveriet viedierīces Wi-Fi iestatījumus un viedierīces parādīto tīklu sarakstā atlasiet kameru. Nosaukums sākas ar Nikon, kam seko virkne burtu un ciparu. Android ierīcēs, sākotnēji izveidojot šo tīkla savienojumu, jūsu ierīce automātiski izveidos savienojumu, iespējojot kameras Wi-Fi. iOS lietotājiem, lai izmantotu Nikon kameras bezvadu funkciju ar viedtālruni, šī darbība ir jāveic katru reizi.

3. Viedierīcē palaidiet lietotni Wireless Mobile Utility.

Saderīgas Android™ ierīces un ar NFC saderīgas Nikon kameras savienošana

Tie, kas lieto 4.0 vai jaunākas versijas Android viedtālruni un Nikon fotokameru ar NFC saderību, var arī izmantot NFC jeb Near Field Communication funkciju, lai izveidotu Nikon kameras savienojumu ar viedtālruni un atvērtu lietotni.

Lai to izdarītu, vienkārši novietojiet kameras simbolu N-Mark blakus Android viedtālrunim, un abas ierīces izveidos savienojumu, palaižot lietotni Wireless Mobile Utility. Tagad varat skatīt vai uzņemt fotogrāfijas.