Nikon Imaging | Latvija | Europe

DEIVIDS JEROVS

Savvaļas dzīvnieki & Tēlotājmāksla

Fotografēšana ir bijusi mans glābšanas un atbrīvošanas veids, tā ir bijusi iespēja izpētīt tālas pasaules malas un uzņemt fotogrāfijas ar ekstremāliem vides apstākļiem un savvaļas dzīves retumiem, kas mīt tajās vietās.

Biogrāfija

Deivids Jerovs (David Yarrow), dzimis 1966. gadā Glāzgovā, Skotijā. Viņš sāka aizrauties ar fotografēšanu agrā jaunībā un jau 20 gadu vecumā strādāja par “The Times” fotogrāfu Pasaules kausa finālā Mehiko. Tajā dienā Deivids uzņēma slaveno attēlu ar Djego Maradonu, kurš turēja rokās Pasaules kausu. Pēc tam Deivids kā fotogrāfs tika aicināts uz olimpiskajām spēlēm un daudziem citiem sporta pasākumiem.

Pagāja vairāki gadi, pirms viņš atrada savu patieso aicinājumu pasaules dabas dokumentēšanā, un šobrīd viņa emocionālās un aizraujošās fotogrāfijas, kas attēlo dzīvību uz zemes, kļūst arvien populārākas mākslas kolekcionāru vidū. Deivids 2018. gadā kļuva par vienu no vislabāk pārdotajiem mākslas fotogrāfiem visā pasaulē.

Kas atrodas manā somā?

Esmu 33 gadus izmantojis Nikon aprīkojumu, un tas kļūst tikai labāks un labāks, jo īpaši strādāšanai ekstrēmos un sarežģītos apstākļos. Man ir lieliska iespēja strādāt ar Nikon Eiropas mērogā.

Nikon D850

Nikon vienmēr ir bijis līderis intuitīvu kameru korpusu izstrādē, kas pierāda pilnīgu izpratni par fotogrāfu vajadzībām gan profesionālā, gan amatieru līmenī.

Kad mani pagājušajā gadā uzaicināja piedalīties D850 atklāšanā, tas bija patiess gods, jo Nikon ir bijis ar mani ikvienu manu karjeras soli. Šis kameras korpuss patiešām ir būtisks solis uz priekšu – tas ir “spēles noteikumu mainītājs”, “kameru karalis”. Tā izšķirtspēja nav salīdzināma ne ar ko, un tam ir augsts kadru uzņemšanas ātrums, kā arī tam piemīt izcils autofokuss. Tā kā es parasti drukāju savus attēlus ar augstu izšķirtspēju, prioritāte ir tā, nevis kadru uzņemšanas ātrums, taču D850 ļauj izvairīties no šī kompromisa, piedāvājot izcilu risinājumu abiem aspektiem.

Apskatīt kameru

Nikon D5

Kad neizmantoju D850, man vienmēr pa rokai ir D5, ko man patīk izmantot fotografēšanas projektos ar ekstremāliem apstākļiem. Tas ir īpaši piemērots ātrai kadru uzņemšanai, kad ir nepieciešams uzņemt daudzus kadrus sekundē.

Tā īpašā jutība ļauj jums brīvi pārslēgties no spilgtas saules gaismas uz nakts laiku bez jebkādas aizķeršanās; šis ir ļoti svarīgs aspekts manā darbā, jo es bieži vien nezinu, kurā pasaules nostūrī es būšu.

Apskatīt kameru

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Strādājot ekstremālos, grūtos apstākļos, jums ir nepieciešams objektīvu komplekts, kas var izturēt sarežģītus laikapstākļus – sākot no intensīvā karstuma Vergenoegā, Namībijā, līdz pat stindzinošajam salam Iglulikā, Nunavutā.

Es reti kad lietoju garo objektīvu, turklāt man pašam nemaz nav tālummaiņas objektīvu. Manuprāt, Nikon fiksēta fokusa objektīvi ir labākie savā klasē.

35 mm platleņķa objektīvs ir ideāli piemērots manam fotografēšanas stilam, jo man ir nepieciešama augstas kvalitātes optika, lai atklātu un iemūžinātu manu foto objektu patieso būtību. Tā klusais autofokuss ir jo īpaši lietderīgs brīžos, kad esmu vien dažu metru attālumā no lauvas vai vilka!

Apskatīt objektīvu

AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Tas ir izturīgs galvenais objektīvs, kas tuvojas maksimuma robežai attiecībā uz attēla kvalitāti. f/1,4 maksimālais apertūras atvērums un 58 mm fokusa attālums nodrošina neticami plašu atvērumu, kas ir ideāli piemērots dabas skaistāko radījumu portretiem. Tas noder arī naksnīgu ainavu uzņemšanai.

Apskatīt objektīvu

AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED

105 mm galvenais objektīvs ir patiešām milzīgs. Es domāju, ka šis objektīvs viennozīmīgi tika izveidots, lai iedrošinātu tiekties uz jauniem un unikāliem mākslas darbiem portretu pasaulē un skaistiem mākslas attēliem, jo tas spēj iemūžināt gan paša fotogrāfa stilu, gan pieturēties pie estētikas, ko toties nav iespējams paveikt ar citiem objektīviem. Tā optiskā konstrukcija garantē augstākās klases asumu, kontrastu un izšķirtspēju, un kopā ar D850 korpusu šis objektīvs viennozīmīgi ir viens no labākajiem.

Apskatīt objektīvu

MONARCH HG 10x42

Es nevēlos ņemt ārā smagu telefoto objektīvu, lai saskatītu objektus tālumā. Šis ir daudz mazāks un praktiskāks aprīkojums ainavas izpētīšanai. Es labprāt izmantoju jebko, kas spēj atvieglot manu darbu, un binoklis MONARCH HG ļauj man darbu paveikt efektīvāk. Ar šo binokli es varu ērti noteikt, uz kurieni man doties un ko fotografēt, un no kurām vietām izvairīties. Un ar to es varu izbaudīt Āfrikas mieru, katru reizi nespiežot aizvara pogu.

APSKATĪT BINOKĻUS

Iepazīstieties ar citiem Nikon sūtņiem