Nikon Imaging | Latvija | Europe

Amsterdamā dzīvojošais Kadirs van Lohuizens (Kadir van Lohuizen) lasa lekcijas par fotografēšanu un ir viens no fotoaģentūras NOOR dibinātājiem. Viņš ir darbojies kā profesionāls fotogrāfs kopš 1988. gada, iedvesmojot ar saviem darbiem daudzus cilvēkus. Kadirs nolēma izvēlēties fotogrāfa karjeru pēc tam, kad sāka aizrauties ar fotografēšanu jau skolas laikā; tomēr viņa vēlmei uzzināt vairāk par notikumiem pasaulē šajā izvēlē bija galvenā loma.

Būdams pašnodarbināts fotogrāfs visas savas karjeras laikā, Kadirs fotografējis konfliktus Āfrikā, taču visplašāk pazīstamie viņa cikli ir septiņu pasaules upju projekts, dimantu ieguve, "Via PanAm" – mūsdienu migrācijas atspoguļojums abās Amerikās un "Kurp mēs dosimies" – par pieaugošā okeānu ūdens līmeņa ietekmi uz cilvēku dzīvi. Kadirs turpina sadarboties ar NOOR konflikta zonās, dokumentējot globāla mēroga notikumus savā fotogrāfijās.

Viņš ir saņēmis neskaitāmas balvas, tajā skaitā Pasaules Preses Foto godalgu, Visa d’Or balvu par savu darbu Čadā, bet 2004. gadā viņam tika piešķirta prestižā holandiešu Dika Šerpencela (Dick Scherpenzeel) balva par labāko reportāžu no jaunattīstības zemēm.

Viņš divas reizes ir bijis Pasaules Preses Foto konkursa žūrijā, ir pastāvīgs Pasaules Preses Foto Padomes loceklis un ir publicējis četras grāmatas par fotografēšanu.

Pildot savu Nikon Eiropas sūtņa lomu, Kadirs demonstrēs savu individuālo stilu, tehniskos risinājumus un darba ētiku, lai mudinātu citus entuziastus paplašināt savu redzesloku fotografēšanas jomā.