Nikon Imaging | Latvija | Europe

Šķeļot haosu

"Šķeļot haosu" Tokijā ar NIKKOR plaša pielietojuma tālummaiņas objektīviem

No pilsētas neona gaismas pārpilnās nakts dzīves līdz unikālajam līdzsvaram starp tradīcijām un moderno dzīvesveidu uz pārsteidzošu pilsētas ainavu fona - tas viss padara Tokiju par ceļojumu fotogrāfu Meku.

Šī ir arī lielākā pilsēta pasaulē un Nikon dzimtā vieta, tādēļ Nikon uzaicināja poļu izcelsmes ceļojumu fotogrāfu Lukašu Palku iemūžināt pilsētas patieso būtību - "sašķelt haosu", lai izceltu tos elementus, kas padara Tokiju īpašu. 

Uzziniet, kā NIKKOR plaša pielietojuma tālummaiņas objektīvi deva Lukašam iespējas izcelt atsevišķas ainas nemierīgajā vidē un tvert iespaidīgus attēlus, kas Japānas galvaspilsētas kņadā izceļ specifiskas detaļas.

Daloties ar savu pieredzi, Lukašs Palka paskaidro, "Man kā ceļojumu fotogrāfam interesē vienkārša un pielāgojama aparatūra, kas ļauj uzņemt dažāda veida attēlus ar vienu un to pašu kameru un objektīvu. Tokija piedāvā plašu iespējamo sižetu izvēli, un ikviens no četriem objektīviem, kurus es izmantoju šajā sērijā, deva man iespēju izlauzties caur šīs satriecošās pilsētas haosam un izcelt galvenos elementus, kuri padara to tik īpašu. Uzņemtie attēli atspoguļo manu kaislību - ļaut cilvēkiem ielūkoties šajā ikoniskajā metropolē no dažādiem skatupunktiem".

Lukašs izmantoja kameras D5, D500 un D7500 ar šādiem NIKKOR plaša pielietojuma tālummaiņas objektīviem:

AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR: sevišķi kompakts "pastaigas" objektīvs, ideāli piemērots cilvēkiem, kuri ceļo bez liekas bagāžas, un nevēlas upurēt attēla kvalitāti. Objektīva vibrāciju samazināšanas sistēma nodrošina asus attēlus arī uzņemot no rokas, ar maksimālu telefoto tuvinājumu.

AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR: tipveida tālummaiņas objektīvs, piemērots ikvienam FX formāta fotogrāfam, kas nodrošina plašas iespējas un labu sniegumu pat ar augstas izšķirtspējas kamerām. Šim kompaktajam objektīvam ir nemainīgs apertūras atvērums f/4 un plašs 24-120 mm fokusa attālumu diapazons, savukārt nanokristālu pārklājums ievērojami samazina attēla dubultošanās un uzplaiksnījumu efektu.

AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR: šis jaudīgais FX tālummaiņas objektīvs bez problēmām pāriet no platleņķa uz telefoto tālummaiņu. Ja Jūs vēlaties izpētīt nepazīstamu pilsētu un Jūsu somā ir vieta tikai vienam objektīvam, šī būs ideāla izvēle.

AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR: šis objektīvs nodrošina ļoti plašu fokusa attāluma diapazonu, kas lieti noder ainavu uzņemšanā. Tas aprīkots arī ar Nikon vibrāciju samazināšanas sistēmu, kura dod iespēju Jums izmantot par četrām pozīcijām lēnāku aizvara ātrumu, un tas ļauj uzņemt stabilas fotogrāfijas, turot kameru rokā.