Nikon Imaging | Latvija | Europe

ES ESMU Simona Smerčkova, un es esmu Kamilla Saliba, — kāzu fotogrāfes

Simona Smerčkova (Simona Smrcková) un Kamilla Saliba (Kamil Saliba) ir kāzu fotogrāfes. Viņas kopā strādā jau kopš 2012. gada. Viņas apvienojās, jo uzskatīja, ka kāzās “vairāk acu spēj vairāk pamanīt”. Abas strādā ar dažādām Nikon kamerām un objektīviem, tādēļ viņas spēj aplūkot īpašo dienu no dažādām perspektīvām. Piemēram, Simona var veltīt visus savu laiku tikai līgavai, bet Kamilla — līgavainim, kurš gatavojas lielajai dienai.

Gadu gaitā abas fotogrāfes savā darbā ir iemūžinājušas lieliskas atmiņas, kā arī ieguvušas jaunus draugus. Simonai un Kamillai​ patīk viņu darbs — iemūžināt visjaukākās emocijas š— prieku, laimi un visas citas spēcīgās emocijas, ko var novērot kāzu dienā.
Simona & Kabil

Jautājumi un atbildes

Kā jūs sākāt fotografēt kāzas?

Kamilla: Fotografēju kāzas kopš 1999. gada, kad apguvu mākslu un fotogrāfiju. Es apguvu labas praktiskās iemaņas, kā noteikt lieliskas kāzu tendences!

Simona: Fotografēju kāzās kopš 2008. gada, lai gan ne tik ilgi, cik Kamilla. Es mācījos glezniecību, un nolēmu sākt fotografēt kāzās. Kopš tā laika esmu paplašinājusi savu portfolio līdz portreta un modes fotografēšanai.


Kura ir jūsu iecienītākā kāzu tradīcija, ko iemūžināt ar kameru?

Mums ir īpaši paveicies, jo ierastajām čehu kāzām ir daudz tradīciju. Tādēļ mums darba netrūkst! Viena no mūsu iecienītākajām tradīcijām ir “viltus līgava”, kad laulību ceremonijas rītā līgavainis ierodas līgavas mājās, lai viņu vestu līdzi un lūgtu vecākus dod svētību. Pie līgavaiņa iznāk cits kāzu viesis vai ģimenes loceklis, parasti vīrietis, kurš ir apģērbts kā līgava un mēģina pavedināt līgavaini!


Kāds ir vislielākais izaicinājums, uzņemot kāzu fotogrāfijas?

Lielākais izaicinājums ir radīt spēcīgus un satriecošus jeb tehniski precīzus uzņēmumus, pat sarežģītos fotografēšanas apstākļos un ar laika trūkumu. Ir ātri jādomā un jāreaģē.