Nikon Imaging | Latvija | Europe

Kāzu tradīcijas Čehijā — Lūsijas stāsts

Zirga sakas

Šī kāzu tradīcija tiek ievērota pēc ceremonijas, un lielākoties tad, kad viesi ir ieradušies kāzu mielasta vietā. Līgavaiņa draugi uzliek līgavainim ap kaklu skaisti izrotātu zirga saku, kas simbolizē laulību saistību. Tas arī simbolizē to, ka dažkārt laulību ikdiena nav vienkārša, tādēļ pārim ir jādzīvo vienoti. Līgavai tiek iedota pātaga ar lentēm, kas simbolizē to, ka laulībā vadošā loma ir sievai.

Lukas (Čehija) pēc kāzu ceremonijas apliek ap kaklu zirga sakas, kas simbolizē laulību saistības. Attēlu uzņēma profesionālas kāzu fotogrāfes Simona Smerčkova (Simona Smrčková) un Kamilla Saliba (Kamil Saliba), izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G.

Šķīvja lausku slaucīšana

Pirmā tradīcija, ko organizē ēdināšanas personāls, ir saistīta ar kāzu laikā saplēsta šķīvja lausku saslaucīšanu. Kāzu maltītes sākumā kāds no ēdināšanas personāla pārstāvjiem saka tostu, novēlot jaunlaulātajiem lielu laimi. Tosta laikā pārstāvim it kā nejauši no rokām izkrīt šķīvis, kas tika paslēpts zem paplātes. Tradīcija paredz, ka jaunlaulātajiem lauskas ir jāsaslauka.

Porcelāna šķīvja lauskas simbolizē laimi, savukārt tā plīšanas laikā radītais troksnis atbaida ļaunos garus, kuri vēlas viņiem kaitēt. Kopīga lausku slaucīšana ir simbolisks uzdevums līgavai un līgavainim. Tā nozīme ir tāda, ka viņiem vienmēr kopīgi jārisina ne tikai laulību dzīves gaitā radušās problēmas, bet arī ar kopā jāveic mājas darbi. Liela nozīme ir tam, kurš paņem liekšķeri un kurš — slotu. Citiem vārdiem sakot, tas, kurš slauka, būs tas, kurš pieņems lēmumus, un tam, kurš tur liekšķeri, tiks dots pēdējais vārds. Jaunlaulātie arī saglabā vienu lausku veiksmei.

Lukas un Nikola (Čehija) saslauka sasistu šķīvju lauskas, kas simbolizē to, ka laulībā viņi vienmēr rīkosies vienoti. Attēlu uzņēma profesionālas kāzu fotogrāfes Simona Smerčkova un Kamilla Saliba, izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.

Ūdens vai degvīns

Kāzās tiek dzirdēti daudzi un dažādi tosti, ko saka vecāki, vedēji, draugi, jaunlaulātie un citi viesi. Daļā tostu novēl ne tikai laimi jaunlaulātajiem, bet arī izsaka prognozes saistībā ar attiecību nākotni, piemēram, kurš no laulātajiem dosies uz krogu!

Draugs vai ēdināšanas personāla pārstāvis uz paplātes novieto divas glāzes. Viena glāze ir piepildīta ar ūdeni, bet otra — ar caurspīdīgu alkoholu, kas parasti ir degvīns. Pirms tosta abi jaunlaulātie paņem pa glāzei. Ja līgavainis paņem ūdeni, viņš vakaros paliks mājās, savukārt, ja viņš paņem alkoholu, visdrīzāk viņš vakaros ies uz krogu!

Lukas un Nikola (Čehijas) klausās kāzu uzrunas un dzer ūdeni un degvīnu — bet viņi nezina, kurā glāzē iepildīts katrs no dzērieniem! Attēlu uzņēma profesionālas kāzu fotogrāfes Simona Smerčkova un Kamilla Saliba, izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED.