Nikon Imaging | Latvija | Europe

ES ESMU Hloja Lapeisonī, kāzu fotogrāfe

Hloja Lapeisonī (Chloé Lapeyssonnie) kāzu fotogrāfes karjeru sāka pirms septiņiem gadiem. Toreiz viņa nespēja iedomāties, cik brīnišķīgu un aizraujošu pieredzi viņa gūs. Savas karjeras laikā viņa ir fotografējusi vairāk nekā simts kāzās Francijā un Eiropā. Viņa ir apceļojusi citas valstis, izzinājusi dažādas kāzu tradīcijas un satikusi daudzas apbrīnojamas personas. Hloja ir aizrautīga stāstītāja. Viņas kāzu fotografēšanas metodes ir radikāli modernas, un viņa neiejaucas pašā pasākumā. Hloja saviem modeļiem praktiski neliek pozēt, jo viņai vairāk patīk iemūžināt spontānus mirkļus — neatkarīgi no to svarīguma.
Chloe Lapeyssonnie

Jautājumi un atbildes

Kā jūs sākāt fotografēt kāzas?
Savu karjeru sāku kā fotogrāfe mūzikas industrijā. Es fotografēju mūzikas grupas gan uz skatuves, gan aizkulisēs. Kādu dienu viens labs draugs piedāvāja uzņemt viņa kāzas. Tad es atklāju, ka mani aizrauj kāzu fotografēšana. Es atklāju pilnībā jaunu pasauli, kuru piepildīja smiekli, asaras, skūpsti, dejas un apskāvieni. Mani aizrāva kāzu dienas daudzveidība un izaicinājumi, ko tā sniedza fotogrāfam.
Lai iemūžinātu ikvienu mirkli, kāzu fotogrāfam visas dienas gaitā ir jābūt īpaši uzmanīgam. Lai iegūtu vislabākos portretus, gūtu priekšstatu par vienotu dizainu, ņemot vērā visas detaļas, ko jaunais pāris vēlas redzēt, izprastu dabisko gaismu un apgūtu prasmes fotografēt naktī, ir jābūt radošam. Uzņemšanas laikā kāzu fotogrāfs nekad neietur pauzi.

Kura ir jūsu iecienītākā kāzu tradīcija, ko iemūžināt ar kameru?
Vislabāk man patīk ceremonijas sākums, kad jaunlaulātie iet pa eju viens aiz otra. Šis mirklis, manuprāt, ir dienas vissvarīgākais brīdis, jo tad var novērot īpaši daudz dažādu emociju. Man patīk tvert sajūsmas, uztraukuma, lepnuma un bezgalīgas mīlestības izpausmes gan pāra, gan viņu ģimenes un draugu sejās. Šajā brīdī pāris pirmo reizi ierauga viens otru kāzu tērpos, un viņi apzinās, ka tiks salaulāti. Šo brīdi viņi abi ir gaidījuši ilgi. Dažiem var redzēt vien pāris asaras, bet citiem — sirsnīgas raudas vai uztrauktus smieklus, savukārt citi izskatās ārkārtīgi nopietni un mierīgi vai izstaro lepnuma un prieka sajūtas. Šo nesamāksloto emociju dēļ man patīk fotografēt kāzās.

Kāds ir vislielākais izaicinājums, uzņemot kāzu fotogrāfijas?
Visu dienu jāspēj koncentrēties darbam. Tas nav vienkārši, jo bieži vien strādāju ilgāk nekā 12 stundas. Visas kāzu dienas laikā es ne reizi neatpūšos, jo katru mirkli ir jauni notikumi. Lai iemūžinātu visu dienu, ir jāredz viss apkārt notiekošais. Visbiežāk es fotografēju ar abām acīm vaļā. Tādā veidā es var vērot aiz kadra notiekošo. Piemēram, es var uzņemt mirkli ceremonijas beigās, kad līgava apskauj draugu, un tai pat laikā varu būt droša, ka iemūžināšu arī mirkli, kad līgavainis sirsnīgi apskauj savu tēvu. Nav vienkārši nepārtraukti meklēt nevainojamu mirkli, apgaismojumu un leņķi, lai visi uzņēmumi izdotos tehniski precīzi, tomēr man tas patīk.