Nikon Imaging | Latvija | Europe

Kāzu tradīcijas Francijā — Nesas stāsts

Lavanda

Provansā lavanda jau sen ir neatņemama laulības tradīciju sastāvdaļa. Šis zieds ir prieka un veiksmes simbols jaunlaulātajiem, tādēļ tas daudz un dažādos veidos tiek iekļauts ceremonijā.

Lai sveiktu līgavu un līgavaini, ceremonijas noslēgumā viesi bieži vien met viņu virzienā lavandas ziedus. Francijā arvien retāk tiek izmantoti rīsi un kviešu graudi, jo daudzi pāri izvēlas lavandu. Tas ir jauks veids, kā viesi var novēlēt veiksmi un laimi jaunlaulātajiem, uzsākot jauno kopdzīvi.

Vēl viena Provansas tradīcija, kas ir saistīta ar lavandu: zem jaunlaulāto matrača ir jānovieto lavandas ziedu pušķis, lai pāris kopdzīvē izbaudītu laimi un kaisli. Lai laulības kopdzīve būtu laimīga un auglīga, līgavas apģērbā ievieto nelielu maisiņu ar lavandas ziediem.

Dažas līgavas lavandas ziedus izmanto galvas rotās vai ziedu vainagos. Bezgalīgas laimes simbols ir līgavas pušķis no lavandas ziediem.

Marī (Francija) ar vainagu no lavandas ziediem. Tiek uzskatīts, ka šie ziedi nes prieku un veiksmi jaunlaulātajiem. Attēlu uzņēma profesionāla kāzu fotogrāfe Hloja Lapeisonī (Chloé Lapeyssonnie), izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.

Labi laikapstākļi

Laikapstākļus savā kāzu dienā jaunais pāris nespēj kontrolēt. Lai būtu labi laikapstākļi un nelītu lietus, māņticīgākās līgavas un līgavaiņi vēl aizvien ievēro dažas tradīcijas. Ziemeļfrancijā īpaši populāra tradīcija paredz, ka jaunlaulātajiem jāziedo olas Svētajai Klērai. Tas simbolizē dzīvību un auglību. Olas parasti tiek ziedotas klosterī, kas saistīts ar Svēto Klēru — harmoniskas laulības aizbildni. Viens no Svētās Klēras vārda tulkojumiem ir “skaidrs laiks”, tādēļ tiek uzskatīts, ka viņa spēj ietekmēt laikapstākļus pāra kāzu dienā. Mūsdienās arvien biežāk tiek izmantotas papīra olas, un klostera māsas pāra vārdā aizlūdz par labiem laikapstākļiem.

Līgava no Francijas, Marī, ziedo Svētajai Klērai trauku ar olām, lai viņas kāzu dienā būtu labi laikapstākļi. Attēlu uzņēma profesionāla kāzu fotogrāfe Hloja Lapeisonī (Chloé Lapeyssonnie), izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.

Deja ar kliņģeri

Populāra kāzu tradīcija Vandejā ir deja ar kliņģeri. Lielo kliņģeri, kas parasti sver apmēram 15 kg, parasti dāvina līgavas vai līgavaiņa krustmāte vai krusttēvs. Pēc svētku maltītes līgavainim jādejo ar kliņģeri rokās, kam ir nepieciešams spēks, ritma izjūta un līdzsvars. Pēc tam dejai ar kliņģeri pievienoties tiek aicināti pārējie vīrieši. Visbeidzot kliņģerim tiek izlauzta vidusdaļa un to atdod sievietēm. Pēc pēdējās dejas ar kliņģeri, visi kāzu viesi to notiesā.

Marī un Nikolā (Francija) izpilda deju ar kliņģeri. Attēlu uzņēma profesionāla kāzu fotogrāfe Hloja Lapeisonī (Chloé Lapeyssonnie), izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.