Nikon Imaging | Latvija | Europe

ES ESMU Nadja Meli, kāzu fotogrāfe

Nadja Meli (Nadia Meli) piedzima Itālijā, bērnību pavadīja Vācijā, bet pašlaik dzīvo Braitonā, Anglijā. Fotografēšanu kāzās viņa sāka pirms astoņiem gadiem, un šobrīd viņa fotografē kāzas visā pasaulē. Katru vasaru viņa ceļo uz Itāliju, lai iemūžinātu itāļu kāzu skaistumu un burvību. Viņas dzīves mērķis ir palīdzēt citiem justies mīlētiem un piederīgiem, — un viņa to panāk, izmantojot skaistumu, jo Nadja uzskata, ka skaistums ir mīlestības redzamā forma.

Viņas stils ir ļoti atkarīgs no viņas redzējuma un mērķa: piederības sajūtas. Viņas vislielākā aizrautība ir cilvēki, viņu stāsti, viņu dzīves — redzēt, kā viņi dzīvo. Tādēļ viņa ir sākusi vadīt seminārus un tiešsaistes mācību kursus, kuros māca fotogrāfiem attīstīt redzējumu, nevis tikai rediģēšanas stilu.
Nadia Meli

Jautājumi un atbildes

Kā jūs sākāt fotografēt kāzas?
Savu pirmo kameru iegādājos 19 gadu vecumā, kad pārcēlos dzīvot uz Londonu. Tad es sāku eksperimentēt, fotografējot pilsētas skatus. Es iemīlējos vienlaikus gan pilsētā, gan fotografēšanas procesā. Četrus gadus fotografēju izklaides pēc, jo man tas patika. Kad absolvēju universitāti ar grādu teoloģijā, es sapratu, ka nekas cits man nespēja izraisīt tik daudz prieka kā fotografēšana un ka tas ir tieši tas, ko es gribēju darīt. Savu uzņēmumu sāku veidot, domājot vienīgi par to, ka fotografēšu tik daudz, cik spēšu. 2010. gada martā es fotografēju drauga kāzas, un kopš tā laika neesmu no tā atteikusies. Man arī ļoti patīk vadīt seminārus fotogrāfiem. Īpašu uzmanību pievēršu tam, lai šie fotogrāfi atrod savu stilu un redzējumu.

Tādēļ es izveidoju sistēmu Signature Style System, — tas ir tiešsaistes mācību kurss fotogrāfiem, kuri šajā nozarē vēlas atrast savu stilu un redzējumu.

Kura ir jūsu iecienītākā kāzu tradīcija, ko iemūžināt ar kameru?
To ir tik daudz. Grūti izvēlēties tikai vienu. Man patīk iemūžināt brīdi, kad jaunlaulātie iet pa eju un uz viņiem tiek izšauts konfeti! Vienmēr izdodas radīt lieliskus kadrus. Tomēr mani vismīļākie brīži ir tosti. Man patīk runātāju un klausītāju emocijas!

Kāds ir vislielākais izaicinājums, uzņemot kāzu fotogrāfijas?
Ir jābūt ātram, un jāatrodas miljoniem vietās vienlaicīgi. Kāzās lielākā daļa mirkļu ir unikāli. Tos nevar pieredzēt divreiz. Ir jābūt nepārtraukti vērīgam un fokusētam, un tas var radīt uztraukumu. To, cik ļoti esmu bijusi uztraukta, es parasti pamanu brīdī, kad pasākums ir beidzies!