Nikon Imaging | Latvija | Europe

Kāzu tradīcijas Itālijā — Elēnas stāsts

Ziedu pušķa dāvināšana

Itālijā ir dažādas tradīcijas un ticējumi par to, kam ir jāpērk līgavas pušķis.
Visbiežāk pušķi līgavai dāvina līgavainis. Saskaņā ar tradīciju, šis pušķis ir pēdējā līgavaiņa dāvana savai līgavai pirms viņa kļūst par viņa sievu.

Līgava var izvēlēties krāsas un ziedus, jo tiem jābūt saskaņotiem ar viņas kleitu un kāzu dekorācijām. Līdz ceremonijas sākumam topošais vīrs nedrīkst redzēt līgavas kleitu. Lai arī līgavainis nevar apskatīt pušķi, viņam ir pienākums samaksāt rēķinu par to un nodrošināt, ka kāzu dienā tas tiek savlaicīgi piegādāts.
Ziemeļitālijā dažkārt līgavainis pats pasniedz pušķi savai nākamajai sievai. Tiek uzskatīts, ka līgavainis nedrīkst redzēt līgavu pirms laulību ceremonijas, citādi var tikt piesaukta nelaime. Tādēļ līgavainis līgavu sagaida baznīcas priekšā neilgi pirms brīža, kad viņam jāieņem vieta pie altāra un jāsāk ceremonija.

Saskaņā ar citu tradīciju, kas visbiežāk tiek ievērota Itālijas dienvidos, pušķis ir jādāvina līgavaiņa mātei, tādējādi sveicot līgavu savā ģimenē.

Tomēr šīs tradīcijas tiek ievērotas arvien retāk, jo līgavas uzskata, ka ir ērtāk pašām izvēlēties savu pušķi, jo viņas vislabāk zina, kāds pušķis ir vispiemērotākais!

Līgavainis Kotī dāvina līgavai Mikelai kāzu pušķi (Itālija). Attēlu uzņēma profesionāla kāzu fotogrāfe Nadja Meli (Nadia Meli), izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED.

Līgava un spogulis

Daudzās pasaules valstīs tiek uzskatīts, ka līgavainis nedrīkst redzēt līgavu pirms laulību ceremonijas, citādi var tikt piesaukta nelaime. Šī tradīcija tiek ievērota arī Itālijā. Turklāt vietējie pāri to joprojām uztver ļoti nopietni. Vairākās valsts daļās topošie vīrs un sieva dienu pirms kāzām pat nedrīkst redzēt viens otru.

Iespējams, jūs nezināt to, ka dažos Itālijas reģionos līgava nedrīkst redzēt pati sevi. Saskaņā ar senu tradīciju, kas tika aizsākta Itālijas dienvidos, kad līgava tiek ietērpta kāzu drānās, viņa nedrīkst redzēt sevi spogulī. Uzvelkot savu kāzu kleitu, viņai jābūt uzmanīgai un jāizvairās no spoguļiem — ne tikai viņas kāzu dienā, bet arī iepriekšējās dienās, — viņa var piesaukt neveiksmi laulībā.

Ja tomēr līgava ļoti vēlas ieskatīties spogulī, viņai jānovelk viens no kāzu piederumiem. Tieši tādēļ itāļu līgavas bieži vien aplūko sevi spogulī basām kājām. Viņas var noņemt arī auskarus vai cimdus. 

Mikela (Itālija) ievēro tradīciju: lai izvairītos no neveiksmes, skatīties spogulī ar vienu auskaru ausī. Attēlu uzņēma profesionāla kāzu fotogrāfe Nadja Meli, izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G .