Nikon Imaging | Latvija | Europe

ES ESMU Ross Hārvijs, kāzu fotogrāfs

Ross Hārvijs (Ross Harvey) fotografē augstākās klases kāzas visā pasaulē. Viņš ir pazīstams ar savu nenogurstoši skaisto un radošo stilu. Rosa emuārs ir iedvesmas avots nozarei, un viņa vadītie semināri ir ārkārtīgi pieprasīti visā pasaulē. Ross ir ieguvis daudzas starptautiskas balvas, un tagad ir daudzu vadošo kāzu fotogrāfiju konkursu žūrijā.

Ross apgalvo, ka viņa panākumu atslēga ir cita aizrautība — prāts. Ross vairāk nekā divus gadu desmitus ir studējis psiholoģiju, klasisko un kvantu zinātni, neiroloģiju un filozofiju, un viņa vienīgais mērķis bija izprast domāšanas mehānismus, kas optimizēti radošuma izpausmēm.
Ross Harvey

Jautājumi un atbildes

Kā jūs sākāt fotografēt kāzas?
Sākotnēji vēlējos fotografēt modi, tādēļ mācījos strādāt studijā. Tomēr sapratu, ka jūtos laimīgs un radošs, fotografējot bez nekādiem ierobežojumiem, klausot savai intuīcijai un eksperimentējot ar katru iespēju. Es nekad nebiju plānojis fotografēt kāzas. Pirmo kāzu fotogrāfiju uzņēmu pēc drauga lūguma. Tajā brīdī es to iemīlēju.

Kura ir jūsu iecienītākā kāzu tradīcija, ko iemūžināt ar kameru?
Portreti! Ir ārkārtīgi grūti izveidot nevainojamu kompozīcijas, gaismas, dziļuma, krāsu un, vissvarīgākais, emociju kombināciju. Īpaši ņemot vērā to, ka pāri gandrīz vienmēr kautrējas no kameras. Lai uzņemtu vairākus augstas kvalitātes attēlus — tos, kurus pāris glabās visu savu atlikušo mūžu, ir tikai aptuveni 20 minūšu laika. Lai to paveiktu, ir jātic savam redzējumam un prasmēm; tas liek novērtēt savu domāšanas veidu.

Kāds ir vislielākais izaicinājums, uzņemot kāzu fotogrāfijas?
Lielāko daļu kāzu fotografēju viens, bez otra fotogrāfa. Pāriem ir ļoti lielas cerības ne tikai attiecībā uz kadru izvēli, bet arī uz kopējo komplektu (tajā var būt simtiem fotogrāfiju), tādēļ vislielākais un tajā pašā laikā patīkamākais izaicinājums ir uzņemt šīs pareizās fotogrāfijas. Šis process līdzinās saskaņota stāsta veidošanai — no sākuma līdz beigām. Kāzu laikā ikviens var uzņemt dažus lieliskus attēlus, bet tikai nedaudzi spēj saglabāt šo līmeni ilgāk par 14 stundām neatkarīgi no konteksta, gaismas vai situācijas.