Nikon Imaging | Latvija | Europe

Kāzu tradīcijas Lielbritānijā — Luīzes stāsts

Kāzu torte

Anglijā kāzu torte sākotnēji simbolizēja svētkus un sociālo statusu. Viduslaiku Anglijā tortes tika veidotas tik augstas, lai pāri tām līgava varētu noskūpstīt līgavaini, — ja skūpsts bija veiksmīgs, pārim tika garantēta laimīga kopdzīve!

Angļu kāzu torte tradicionāli tiek gatavota no augļu kūkas kārtām, kuras tiek liktas vairākos stāvos viena virs otras, šos stāvus atdalot ar kolonnām (atšķirībā no amerikāņu tradicionālās kāzu tortes, kuras stāvi tiek likti tieši viens uz otra). Viktorijas laikmetā tika pievienota balta glazūra, kas liecināja par turību un augstu stāvokli sabiedrībā.

Mūsdienās pāri izvēlas atšķirīgas garšas un stilus atbilstoši savai gaumei, piemēram, apaļas siera kūkas kārtas, ar sviesta krēmu pildītas kūkas bez glazūras vai pat galdiņus, kas pilnībā noklāti ar dažādiem saldajiem ēdieniem! Par tradīciju ir kļuvusi kopīga tortes griešana, kas simbolizē pāra vienotību un solījumu mūžīgi atbalstīt vienam otru.

Luīze un Džaians (Lielbritānija) griež savu kāzu torti. Attēlu uzņēma profesionāls kāzu fotogrāfs Ross Hārvijs (Ross Harvey), izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.

Pirmā deja

Pirmā deja ir īpaša, jo tās laikā jaunais pāris var pilnībā nodoties viens otram. Senāk pirms svinību sākuma līgavainis nozaga savu līgavu un rādīja to draugiem, dejojot ar viņu ap ugunskuru. Šī tradīcija līdzinās oficiālajām ballēm, kurās goda viesi (šajā gadījumā līgava un līgavainis) ar valsi atklāja deju vakaru. Mūsdienās lielākā daļa pāru tradicionālo valsi aizstāj ar deju savas mīļākās dziesmas vai tādas, kurai ir īpaša nozīme, pavadījumā. Lai pārsteigtu savus viesus, dažas drosmīgākās līgavas un līgavaiņi pat paši veido dejas ar sarežģītu horeogrāfiju.

Luīzes un Džaiana (Lielbritānija) skūpsts viņu pirmās dejas laikā. Attēlu uzņēma profesionāls kāzu fotogrāfs Ross Hārvijs, izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.

Kāzu tosti

Britu kāzās tosti bieži vien ir svarīgākā svētku maltītes daļa. Tos pavada prieks, ovācijas, smiekli un pilnas glāzes! Līgavas tēvs tiek uzskatīts par saimnieku, tādēļ viņš saka pirmo tostu līgavai un līgavainim, bieži vien stāstot savas atmiņas par līgavas bērnību. Pēc tam viņš sveic līgavaini ar ienākšanu līgavas ģimenē un izsaka pateicību viesiem par piedalīšanos svinībās. Pēc tam līgavainis sveic savu līgavu un pateicas līgavas ģimenei, saviem vecākiem, vedējiem, viesiem, kā arī līgavas māsām par palīdzību, ko viņas veltījušas līgavai, gatavojoties šai īpašajai dienai.

Vedēja runa parasti ir tā, kuras laikā viesi smejas visvairāk. Vedējs stāsta par dzīves posmu, kad līgavainis vēl bija vecpuisis, bieži vien pievienojot arī dažus jokus par līgavaini. Vissarežģītākais ir radīt visiem saistošu gaisotni, neaizvainojot nevienu un tajā pašā laikā izklaidējot klausītājus, — lai runu vēl ilgi atcerētos!

Līgava no Lielbritānijas, Luīze, caur asarām smejas, klausoties kāzu tostus. Attēlu uzņēma profesionāls kāzu fotogrāfs Ross Hārvijs (Ross Harvey), izmantojot kameru D850 un objektīvu AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.