Nikon Imaging | Latvija | Europe

Neatkarīgi no tā, vai apceļojat pasauli vai iepazīstat tuvāko apkārtni, lai optimāli iemūžinātu katru atrašanās vietu, ir nepieciešams izcils, pietiekami pielāgojams kameras objektīvs, ar ko var uzņemt nepārspējamas fotogrāfijas.
Tādi elementi kā gaismas maiņa un laika apstākļi rada fotogrāfiem arvien jaunus izaicinājumus un iespējas. Bez piemērota objektīva nevarēsiet panākt vēlamos rezultātus arī tad, ja būsiet izvēlējies īsto vietu un oriģinālu kompozīciju.
Viens fotogrāfs. Viena diena. Pieci objektīvi. Nikon uzdeva spāņu fotogrāfam Ivai Asevedo (Ibai Acevedo) vienā dienā uzņemt fotogrāfijas piecās dažādās viņa dzimtās Barselonas vietās, izmantojot piecus NIKKOR fiksēta fokusa objektīvus. Nikon vēlējās parādīt, kā fiksēta fokusa objektīvu izmantošana ļauj fotogrāfam pilnībā aizrauties ar atrašanās vietu un mijiedarboties ar apkārtnes ainu, tādējādi iegūstot izcilas fotogrāfijas.

Sniegbaltas pludmales | AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Pludmalēs ir daudz apstākļu, kas var ietekmēt fotografēšanu, tomēr AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G objektīvs ir nevainojami piemērots šādiem apstākļiem. Izmantojot šo platleņķa objektīvu, vide un notiekošais uzņēmumos tiek atainots bez deformācijas, jo asums tiek nodrošināts pat žilbinošā gaismā. Iestatot mazu asuma dziļumu, Ivai varēja fokusā paturēt glābēju, bet lietussargus kadra priekšdaļā — maigi izpludināt.

Dzīve ielās | AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Pirmajā brīdī varētu šķist, ka, atrodoties cilvēku pūlī, ir sarežģīti uzņemt skaistus kadrus, tomēr tagad ir iespējams palūkoties “cauri” pūlim un fokusēt attēlā citus objektus. Ivai atrada pozīciju virs pūļa, attēlā salīdzinot pārpildīto promenādi ar mierīgu ainu. Kad izcila kompozīcija tika atrasta, AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G objektīvs pastiprināja gala rezultātu. Objektīva apertūra nodrošināja izcilu asuma dziļumu, panākot skaistu koku alejas tekstūru ar izplūdušu fonu attēla dziļumā.

Abstraktā arhitektūra | AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Uzņemot arhitektūras objektus, varat eksperimentēt ar kompozīciju un asuma dziļumu. AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G ir ideāli piemērots vienlaikus dziļuma un platleņķa efekta iegūšanai, turklāt lieliski darbojas arī vājā apgaismojumā, piemēram, fotografējot iekštelpās. Atšķirībā no tūkstošiem parasto attēlu, kuros ir iemūžināta Svētās Ģimenes baznīca, Ivai fotogrāfijā iemūžināja šī slavenā apskates objekta atspulgu tuvumā esošajā ezerā. Ar šo objektīvu tika iegūta fotogrāfija kā glezna — attēlu ieskāva viļņu ņirboņa un krūmāji.

Nevainojamais portrets | AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Ceļojumu fotogrāfijas ir kā stāsts, ko nolasa no cilvēku sejām. Daudzās pilsētās ir vēsturiski kvartāli, kas veido interesantu tuvplāna portretu fonu. Barselonas gotiskais kvartāls ir izcili piemērots, lai parādītu AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G objektīva iespējas.
Šis objektīvs ir ideāli piemērots portretiem, jo spēj iemūžināt pat vissīkākās detaļas. Tas nodrošina vienmērīgu izplūduma efektu, pievēršot skatītāja uzmanību fokusētajam apgabalam.

Ideālais saulriets | AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Saulrieti ir skaisti, tādēļ tos bieži fotografē. Var būt grūti iegūt vienu vienīgo, izcilo attēlu miljoniem citu attēlu vidū. Ivai uzņēma atrakciju parku ar skaisto Svētās Sirds baznīcu fonā. Lai kadrā ietvertu gan baznīcu, gan gaistošo saulrietu, viņš devās uz stāvlaukumu, īpaši augstu skatvietu. AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G objektīvs nodrošina lieliskus rezultātus vājā apgaismojumā, tādēļ tas ir izcili piemērots gaismas maiņām, fotografējot vakarā.

Kas atrodas aprīkojuma somā?

AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G