Nikon Imaging | Latvija | Europe

19-11-2015

NIKON IKDIENIŠĶAJĀ ATKLĀJ NEPARASTO, PARĀDOT AUTOSTĀVVIETAS JAUNĀ GAISMĀ

Amsterdama, Nīderlande, 2015. gada 19. novembris — Nikon palīdz fotogrāfiem cīnīties ar “vemödalen”: mū˛īgo mākslinieku problēmu, kā lai iemū˛ina redzamo skaistumu no jauna, ja pastāv jau tūkstošiem tādu fotogrāfiju. Nikon ļauj ikdienišķajā ieraudzīt neparasto un šķietami ierastus objektus parādīt jaunā gaismā.

Kamera Nikon D750 ļauj notvert par visikdienišķāko objektu radošo potenciālu, tādēļ Nikon aicināja četrus profesionālos fotogrāfus no da˛ādām pasaules valstīm, lai viņi ar šo kameru parastas autostāvvietas parādītu jaunā gaismā. Šie profesionāļi pierāda, ka ar pareizo aprīkojumu, prasmēm un redzējumu fotogrāfi var radīt vizuāli iespaidīgus attēlus, lai gan tiek fotografēta šķietami garlaicīga vide.

“Viens no fotogrāfu lielākajiem radošajiem izaicinājumiem ir nofotografēt objektu tā, lai fotogrāfija atšķirtos no daudziem līdzīgiem attēliem, kas jau uzņemti,” skaidro Adriens Barakats (Adrien Barakat), viens no četriem projektā iesaistītajiem fotogrāfiem. “Ir viegli koncentrēties uz tradicionālākiem kadriem, taču patiešām radošs fotogrāfs jebkurā vidē var ieraudzīt savu stāstu. Mēs esam pierādījuši, ka ir iespējams ikdienišķas vietas padarīt neparastas un pārvērst tās par ko īpašu — nepieciešams pārvaldīt tehniskos paņēmienus, veltīt laiku objekta izprašanai un pareizi sagatavoties kadru uzņemšanai.”

Huans Heress (Juan Jerez): Nikon D750, AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR

Ārons Pegs (Aaron Pegg): Nikon D750, AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Šie fotogrāfi tika izvēlēti, jo viņi ir pierādījuši savu spēju ieraudzīt skaisto lietās, kam parasti nav lielas estētiskās vērtības. Katrs fotogrāfs šo uzdevumu interpretēja atšķirīgi. Alestērs Filips Vaipers (Alastair Philip Wiper) naktī fotografēja Dānijas autostāvvietas, radot filmām raksturīgu noskaņu, savukārt Ārons Pegs (Aaron Pegg) fotografēja balerīnu kustībā, uzsverot pamatlīnijas un gaistošus punktus viscaur fotografēšanas vietai. Šveices fotogrāfs Adriens Barakats (Adrien Barakat) pētīja teoriju, ka “viss ir objekts, un katram objektam ir ritms”, parādot da˛ādus veidus, kā vienu autostāvvietu var pārvērst, izmantojot tai raksturīgo anonimitāti un tipoloģiju. Francijā dzīvojošais fotogrāfs Huans Heress (Juan Jerez) izmantoja gaismu un negaidītu objektu klātbūtni, lai parādītu, ka fotogrāfijas skaistums nav atkarīgs no objekta, bet gan no tā attēlošanas veida.

“Nikon uzaicināja mani iedvesmot citus fotogrāfus, lai viņi vienlaikus gan paplašinātu sava radošuma robe˛as, gan uzlabotu fotografēšanas prasmes,” saka Huans Heress. “Man tā bija iespēja parādīt, kā radošs prāts un tehniskā pieredze var atklāt skaistumu, kas ir apslēpts, daudzuprāt, nenozīmīgās vietās — ne tikai autostāvvietās.”

Alestērs Filips Vaipers (Alastair Philip Wiper): Nikon D750, AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR

Adriens Barakats (Adrien Barakat): Nikon D750, PC-E NIKKOR 24mm f/3.5D ED

Nikon pārstāvji devās līdzi Alestēram Filipam Vaiperam (Alastair Philip Wiper) Kopenhāgenā, lai klātienē gūtu ieskatu tajā, kā viņš īsteno šo projektu. Reportā˛u varat noskatīties, noklikšķinot uz šīs saites: https://youtu.be/a5FMiPf3W90

Nikon aicina fotogrāfus visā Eiropā sekot šim piemēram un dalīties ar savām fotogrāfijām, izmantojot atsauces birku #NeparastāIkdiena.

Īstenojot projektu, fotogrāfi izmantoja šādu Nikon aprīkojumu: 

- Nikon D750
- PC-E NIKKOR 24mm f/3.5D ED
- AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED
- AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR

Par fotogrāfiem

Alestērs Filips Vaipers (Alastair Philip Wiper): Alestērs ir angļu fotogrāfs un rakstnieks, kurš dzīvo Kopenhāgenā. Viņu fascinē lietas, ko veido un būvē cilvēki, un viņš uz fotogrāfiju objektiem raugās no antropoloģiskā skatpunkta, fotografējot infrastruktūras nejaušo skaistumu.

Huans Heress (Juan Jerez): Huans ir spāņu arhitekts un fotogrāfs, kurš strādā Parīzē. Viņš rada fotogrāfijas, kas spēj pavēstīt stāstu, un strādā nevis ar vārdiem, bet gan ar gaismām, ēnām un formām, lai piedāvātu citu skatījumu uz pasauli.

Ārons Pegs (Aaron Pegg): Ārons strādā Ņujorkā. Savas fotogrāfijas viņš sāka uzņemt 2013. gada novembrī, fotografējot tukšas stacijas savā dzimtajā pilsētā. Instagram attēli iedvesmoja viņu paņemt rokās kameru un “atklāt stacijas to “patiesajā izskatā”, atainojot to skaistumu un parādot pamatlīnijas, dziļumu un simetriju”.

Adriens Barakats (Adrien Barakat): Adriens ir šveiciešu arhitekts un fotogrāfs. Pieredze arhitektūras jomā viņam ir ļāvusi attīstīt īpaši kritisku skatījumu un telpas izpratni, kā arī pievērst īpašu uzmanību detaļām, lai atspoguļotu objektu estētiskās īpašības un stiprās puses.