Nikon Imaging | Latvija | Europe

05-01-2016

Nikon D500: FX formāta digitālās vienobjektīva spoguļkameras jaudas apvienošana ar DX formāta ātrumu un nepārtraukto savienojumu

Kamerā D500 izmantotā Nikon patentētā tehnoloģija nodrošina nevainojamu savienojumu ar citām saziņas ierīcēm.

Amsterdamā, Nīderlandē, 2016. gada 5. janvārī. Nikon Corporation ar prieku paziņo par DX formāta digitālās vienobjektīva spoguļkameras Nikon D500 izlaidi. Tā ir vadošā kamera savā klasē, un tā apvieno FX formāta digitālās vienobjektīva spoguļkameras izcilo darbību ar veiklu korpusu un uzlabotu lietojamību.

Kamera Nikon D500 tika izstrādāta, ņemot vērā patērētāju mainīgās vizuālās prasības un daudz izsmalcinātākas entuziastu vizuālās vajadzības. Tika ņemta vērā arī pieaugošā vajadzība pēc pastāvīgi pieejama kameras un citu personisko ierīču savienojuma.

Lai to nodrošinātu, kamerai Nikon D500 ir viena no modernākajām AF sistēmām, kādas pieejamas entuziastu kamerās. Ar šo kameru Nikon DX kameru klāstā tiek ieviesta 4K UHD video ierakstīšanas iespēja; turklāt šī ir pirmā Nikon kamera, kurā ir pastāvīgi pieejams savienojums un tūlītēja kopīgošana, izmantojot SnapBridge.

“Šī ir jauna vizuālās taupības pasaule, kurā sazināmies, izmantojot attēlus. Mūsu entuziasti arī kļūst arvien vērīgāki un gaida vairāk no savām kamerām. Tāpēc esam parūpējušies par papildu jaunievedumiem, koncentrējot FX formāta jaudu kamerā D500, lai tā atbilstu mūsu patērētāju un profesionālo fotogrāfu prasībām attiecībā uz izcilu attēlveidošanas tehnoloģiju,” izteicās Nikon priekšsēdētāja vietnieks korporatīvajos jautājumos, mārketinga sektora un attēlveidošanas nodaļas vadītājs Tadaši Nakajama (Tadashi Nakayama).

Koncentrēta jauda

Kamera D500 ir lieliski piemērota kustības izsekošanai — tā ir aprīkota ar tādu pašu nākamās paaudzes 153 punktu AF sistēmu kā D5. Precīza fokusa atrašana pat lielātruma nepārtrauktās uzņemšanas laikā (ar ātrumu aptuveni 10 kadri/s) nodrošina, ka autosporta un ceļojumu piedzīvojumi tiek uzņemti nevainojami. Entuziasti, kuri vēlas ierakstīt aktīvu darbību vai aizkustinošas ainas, tagad var iemūžināt mirkļus 4K UHD video, kas tiek atbalstīts jaunajā attēlu apstrādes programmā EXPEED 5, ļaujot kamerai D500 nodrošināt augstu attēlu kvalitāti. D500 ir aprīkota arī ar plašu jutības diapazonu ISO 100–51200, ko var palielināt līdz Hi 5 (ISO 1640000 ekvivalents), radot visiespaidīgākos rezultātus dažādos apgaismojuma apstākļos. Apvienojot augstu veiktspēju un daudzveidību ar ērtu manevrētspēju, D500 ir instruments, kas radošās ieceres pārvērš iespaidīgos attēlos.

Nevainojams, vienmēr ieslēgts savienojums ar SnapBridge

D500 ir pirmais Nikon kameru klāsts, kurā integrēts nepārtraukts bezvadu savienojums ar viedierīcēm, izmantojot Bluetooth Low-Energy. Šī Nikon inovācija ļauj nepārtraukti un tūlītēji pārsūtīt attēlus no kameras uz viedierīci, kamēr attēli tiek uzņemti reāllaikā, tādējādi padarot fotografēšanu par sociālu pieredzi tiešsaistē. Tas notiek automātiski — jums nav jāaktivizē attēlu pārsūtīšana no kameras, un vienlaikus tiek saglabāts arī zems enerģijas patēriņš abu ierīču lietotājiem, kas atrodas ceļā.

Kameras D500 galvenās funkcijas

1. Jaudīgais 153 punktu AF nodrošina izcilu fokusa atrašanu dažādās situācijās.
Kameras D500 Multi-CAM 20K autofokusa sensora modulis nodrošina 153 fokusa punktu (99 krustveida sensoru) konfigurāciju, kas aptver īpaši plašu attēla apgabalu, tādēļ pat ātri kustīgi objekti var tikt iemūžināti precīzi. AF fokusa noteikšana ir paplašināta līdz -4 EV¹ ar centrālo punktu un līdz -3 EV¹ ar visiem citiem punktiem. Šī iemesla dēļ AF var izmantot pat ļoti vājā apgaismojumā vai uzņemot objektus ar nepietiekamu kontrastu. Jaunais AF un 180K pikseļu RGB sensors palīdz sasniegt arī izcilu AF darbību, fotografējot dažādu veidu sižetus.
¹ ISO 100, 20 °C/68 °F.

2. Lielātruma nepārtrauktā uzņemšana ar ātrumu aptuveni 10 kadri/s līdz 200 uzņēmumiem (14 bitu nesaspiestā RAW formātā).
Nezaudējiet fotografēšanas ātrumu, izmantojot kameras D500 lielātruma nepārtrauktās uzņemšanas režīmu ar ātrumu aptuveni 10 kadri/s¹ līdz 200 uzņēmumiem (JPEG formātā) un 200 uzņēmumiem (14 bitu nesaspiestā RAW formātā). Ar šo lielo uzņemšanas ātrumu var precīzi izsekot kustīgus objektus plašā redzeslaukā, izmantojot kameras stabilo skatu meklētāja attēlu un platāko iespējamo skatīšanas leņķi² — aptuveni 30,8°.
¹ Aptuvenais kadru uzņemšanas ātrums pilnībā uzlādētam uzlādējamam litija jonu akumulatoram EN-EL15, izmantojot nepārtrauktu servo AF, 1/250 vai lielāku aizvara ātrumu un citu iestatījumu noklusējuma vērtības.
² Kopš 2016. gada 6. janvāra digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām, kurās tiek izmantots izmēra APS-C attēla sensors. Atbilstoši Nikon veiktajam pētījumam.

3. Kompaktās DX sistēmas unikālās priekšrocības — papildu ātrdarbība telefoto attēlu uzņemšanas laikā.
Nikon DX formāta kamera D500 nodrošina tādu skata leņķi, kas ir līdzvērtīgs objektīvam, kura fokusa garums ir aptuveni 1,5× lielāks¹. Šādi telefoto attēlu uzņemšanai varat izmantot mazākus, vieglākus objektīvus ar mazāku fokusa garumu, vienlaikus izmantojot darbību, kas līdzinās kamerai D5 — vadošajam FX formāta modelim. Kameras ātrdarbību palielina arī komplekta objektīvs AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR — vieglākais objektīvs pasaulē² ar 5× parasto tālummaiņu, kurš sver tikai aptuveni 1340 g (2 mārciņas 15,3 unces³; kad piestiprināts kamerai D500).
¹ 35 mm formāta ekvivalents.
² Kopš 2015. gada 2. jūlija pieejamu 5× parastās tālummaiņas objektīvu vidū, kuru maksimālā apertūra ir f/2,8 (platleņķis) un kas ir saderīgi ar maināmu objektīvu sistēmas digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām, kuras aprīkotas ar APS-C formāta attēlu sensoriem. Atbilstoši Nikon veiktajam pētījumam.
³ Ar akumulatoru, XQD/SD atmiņas karti un objektīvu.

4. 4K UHD video, piemērots profesionālas apstrādes vajadzībām.
Kamerā D500 var ierakstīt 4K UHD (3840 × 2160)/30p/25p/24p, kā arī 1080/60p video līdz 29 min 59 s¹, turklāt ir pieejama vienlaicīga izvade, izmantojot HDMI. Kamerā var izveidot arī 4K UHD intervāla video. Ja ierakstāt video pilnas augstas izšķirtspējas vai augstas izšķirtspējas režīmā, turot kameru rokās, D500 elektroniskā vibrāciju samazināšanas funkcija² samazina kameras drebēšanas efektu horizontālā, vertikālā virzienā un arī rotācijā, bet opcija Aktīvā D-Lighting saglabā detaļas izgaismotajās daļās un ēnās. Tādējādi video tiek ierakstīts ar dabīgo spilgtumu.
¹ Tiek ierakstīts atsevišķos failos.
² DX formāta video attēla apgabals būs nedaudz mazāks.

5. Jaunā attēlu apstrādes programma EXPEED 5 sasniedz jutību līdz ISO 51200, ko var palielināt līdz Hi 5 (ISO 1640000 ekvivalents).
D500 jaunā attēlu apstrādes programma EXPEED 5, kas tiek izmantota arī kamerā D5, nodrošina standarta ISO jutību 100–51200, ko var samazināt līdz Lo 1 (ISO 50 ekvivalents) un palielināt līdz Hi 5 (ISO 1640000 ekvivalents). Ar to var uzņemt augstas izšķirtspējas attēlus, efektīvi samazinot trokšņus pat ar augstu ISO iestatījumu. Jaunais 180K pikseļu RGB sensors (aptuveni 180 000 pikseļu) vēl vairāk pilnveido kameras uzlabotās sižetu atpazīšanas sistēmas darbību, bet mirgoņas samazināšana nekustīgiem attēliem samazina ekspozīcijas variācijas pat zem mirgojošiem gaismas avotiem.

6. Noliecams 8 cm/3,2 collu augstas izšķirtspējas skārienekrāns nodrošina ērtāku fotografēšanu profesionāļiem un prasmīgiem amatieriem.
Kameras D500 skārienekrānā varat izmantot dažādas funkcijas, tostarp tūlītēju attēlu pārslēgšanu, izmantojot kadru pārslēgšanas joslu, teksta ievadi (tāpat kā D5), kā arī skāriena AF un skārienaizvaru (uzņemot nekustīgus attēlus). Atlokāmais ekrāns ar 3 asu eņģēm atbalsta tiešo skatu dažādos leņķos, kas netraucē lietotājam un ļauj fotografēt ērtā pozīcijā. Un, visbeidzot, D500 lielajā 8 cm/3,2 collu ekrānā ar ievērojami uzlabotu 2359 punktu izšķirtspēju lietotājs ārkārtīgi precīzi var atlasīt un apstiprināt kameras fokusu.

7. SnapBridge savieno kameru D500 ar viedierīcēm, izmantojot Bluetooth Low-Energy.
D500 ir pirmā Nikon kamera, kurā pieejams nepārtraukts savienojums ar viedierīcēm¹, izmantojot tuva attāluma sakarus ar Bluetooth Low Energy. Iespējojot dažādus pakalpojumus, lietotājs var automātiski pārsūtīt ar D500 uzņemtos attēlus uz viedierīci, kā arī automātiski augšupielādēt attēlus vietnē NIKON IMAGE SPACE. Esot ceļā, fotogrāfi varat arī izmantot savu viedierīci, lai pārlūkotu attēlus un ātri pārskatītu savu darbu. SnapBridge ērtai uzziņai automātiski iegulst attēlos atrašanās vietas un datuma/laika informāciju, dramatiski palielinot ar D500 uzņemto attēlu vērtību un izmantošanas ērtību.
¹ Viedtālruņi un planšetdatori ar operētājsistēmu iOS vai Android™.

8. Lielātruma vadu/bezvadu LAN savienojums, izmantojot bezvadu raidītāju WT-7/A/B/C (papildu).
Nikon bezvadu raidītājs WT-7/A/B/C ir paredzēts profesionāļiem, kuriem nepieciešams pārsūtīt attēlus ātrāk nekā tas ir iespējams, izmantojot iebūvēto bezvadu LAN. Kad pievienots kamerai D500, tas ļauj attēlus un video failus pārsūtīt uz datoru¹ vai FTP serveri, izmantojot gan vadu un bezvadu LAN. Kameru D500 ar raidītāju WT-7/A/B/C var izmantot kā bezvadu LAN piekļuves vietu, tādējādi nodrošinot ērtu savienojumu ar datoriem un viedierīcēm.
¹ Nepieciešama utilītprogramma Wireless Transmitter Utility (var lejupielādēt Nikon vietnē).

Specifikācija, dizains, produkta nosaukums un komplektā ietvertie piederumi dažādās valstīs vai apgabalos var atšķirties. Tehniskie dati un aprīkojums var tikt mainīti, nesniedzot par to nekādu paziņojumu, un ražotājam attiecībā uz to nav nekādu saistību.