Nikon Imaging | Latvija | Europe

26-04-2016

Nikon paziņo ikgadējā Nikon Eiropas kinofestivāla laureātus

Par īsfilmu konkursa, kas šogad tiek rīkots sadarbībā ar neatkarīgo filmu organizāciju Raindance un kura žūrijas priekšsēdētājs ir Amerikas Kinoakadēmijas balvas jeb “Oskara” ieguvējs režisors Asifs Kapadija, “Grand Prix” ieguvēju tiek paziņota filma “Not a Pizza Order

Amsterdama, Nīderlande, 2016. gada 26. aprīlis — Nikon šodien paziņo sava kinofestivāla laureātus. Šogad kinofestivāls tiek rīkots sadarbībā ar neatkarīgo filmu organizāciju Raindance un ˛ūrijas priekšsēdētājs ir “Oskara” balvas ieguvējs re˛isors Asifs Kapadija (Asif Kapadia). Galveno balvu “Grand Prix” saņem franču re˛isores Sesilas Ragotas (Cécile Ragot) filma “Not A Pizza Order”. Sesila saņems Nikon D810 filmēšanas komplektu, kā arī iegūs iespēju 2016. gada maijā pieredzes apmaiņas nolūkā uz vienu nedēļu doties uz Kannu kinofestivālu (visi izdevumi apmaksāti).

Savus darbus Nikon Eiropas kinofestivālā, kurš tiek rīkots jau otro gadu, iesniedza vairāk nekā 550 daudzsološu īsfilmu veidotāju no visas Eiropas. Šī gada tēma bija “Ikdienas mirkļi”. Gan amatieri, gan profesionāli filmu veidotāji tika aicināti uzņemt īsfilmu, kura nav ilgāka par 140 sekundēm un kurā ikdienas mirklis tiek pārvērsts radošā stāstā.

Uzvarētājus noteica ˛ūrija, par kuras priekšsēdētāju tika iecelts re˛isors Asifs Kapadija, kurš ir saņēmis Amerikas Kinoakadēmijas balvu par savu dokumentālo filmu “Amy” (Eimija). Piedalīties ˛ūrijā viņš uzaicināja “Emmy” balvai nominēto fotogrāfu un filmu veidotāju Pīteru Tenu Hopenu (Pieter Ten Hoopen), neatkarīgā filmu festivāla Raindance dibinātāju Eliotu Grovu (Elliot Grove) un Nikon Europe pārstāvi Dirku D˛asperu (Dirk Jasper).

Pēdējā ˛ūrijas sesijā, kas tika organizēta Lielbritānijas Filmu institūtā Londonā, galveno balvu “Grand Prix” ˛ūrija nolēma piešķirt franču re˛isores Sesilas Ragotas (Cécile Ragot) filmai “Not A Pizza Order”. Šī spēcīgā filma, kas īpaši izceļ sadzīvisko vardarbību, atstāja iespaidu uz visiem ˛ūrijas locekļiem. Ekrānā šķietami parasts zvans izvēršas pārliecinošā stāstā. Sesila uzslavu saņēma par savas filmas neaizmirstamo stāstījumu, ko papildināja viņas neticamās tehniskās prasmes.

Tālāk ir minēti ˛ūrijas noteiktie uzvarētāji citās kategorijās.
  - Best Narrative (Labākais stāstījums) — “Bad Luck” (Neveiksme), re˛isors Martins Taube (Martin Taube), Zviedrija 
  - Technical Excellence (Tehniskā izcilība) — “Evasion” (Izvairīšanās), re˛isors Pjērs le Galls (Pierre le Gall), Francija 
  - “Best Student Entry” (Labākais studentu darbs) — “Diamondjaw” (Dimanta ˛oklis), re˛isors Tormi Torops (Tormi Torop), Igaunija 

Kategorijā “People’s Choice” (Skatītāju izvēle), kur tika ņemts vērā, cik bie˛i īsfilma Nikon filmu festivāla tīmekļa vietnē atzīmēta ar “Patīk” vai cik bie˛i cilvēki ar to dalījušies, apbalvojumu saņēma nīderlandiešu re˛isors Ads van Brunšots (Ad van Brunschot) par savu filmu “At Night They Work” (Viņi strādā naktī).

Asifs Kapadija, Nikon Eiropas kinofestivāla ˛ūrijas priekšsēdētājs, teic: “Filmās bija sajūtama patiesi spēcīga ideja un stāsts. Katra no tām mani aizveda mini ceļojumā. Personīgi es sajutu, ka filma “Not a Pizza Order” ir neticami spēcīga īsfilma. Var šķist, ka tā ir komēdija, tomēr patiesībā tas ir ļoti nopietns fragments no kaut kā īpaši svarīga. Es vienmēr meklēju filmas, kas ilgi paliek manā atmiņā — vai nu kā attēls, vai kā mirklis, vai arī kā filma, ko es vēl ilgi atceros. Manuprāt, visiem laureātiem ir izcilas filmas.”

Neatkarīgā filmu festivāla Raindance dibinātājs un Nikon Eiropas filmu festivāla ˛ūrijas loceklis Eliots Grovs piebilst: “Mūs pārsteidza iesniegto filmu augstā kvalitāte, jo īpaši tēmas “Ikdienas mirkļi” interpretācijas da˛ādība. Kā līdzre˛isors un neatkarīgā filmu festivāla ģenerāladvokāts es priecājos par to, ka Nikon iedrošina radošus filmu veidotājus no visas Eiropas un pat pasaules attīstīt savu talantu un apbalvo viņus, dāvinot tehnoloģijas, kas ir nepieciešamas prasmju pilnveidē.”

Šī gada “Grand Prix” ieguvēja Sesila Ragota teic: “Šis apbalvojums ir brīnišķīgs mudinājums pilnveidot prasmes un turpināt veidot filmas. Tādēļ esmu ļoti pateicīga ˛ūrijai. Es veidoju firmas, cerot, ka tās varētu ietekmēt cilvēku dzīvi vai viņu iespējas, un šis apbalvojums nozīmē to, ka šo cerību, iespējams, var pārvērst realitātē.”

Kategorijas un apbalvojumi

“Grand Prix” ieguvējs saņems Nikon D810 filmēšanas komplektu un iegūs iespēju 2016. gada maijā pieredzes apmaiņas nolūkā uz vienu nedēļu doties uz Kannu kinofestivālu kā īpašais organizācijas Raindance viesis (visi izdevumi apmaksāti).

Viens balvas ieguvējs kategorijā “Best Narrative” un viens balvas ieguvējs kategorijā “Technical Excellence” saņems kameru Nikon D750 un naudas balvu 3000 EUR, savukārt labākās filmas veidotājs kategorijā “Best Student Entry” saņems Nikon D750 filmēšanas komplektu un naudas balvu 2000 EUR. Labākais filmas veidotājs kategorijā “People’s Choice” saņems Nikon D750 filmēšanas komplektu.