Nikon Imaging | Latvija | Europe

06-05-2016

Nikon digitālās vienobjektīva spoguļkameras D5 un D500 saņēma godalgu Red Dot Award Product Design 2016

Amsterdama, Nīderlande, 2016. gada 6. maijs: uzņēmums Nikon Corporation ar gandarījumu paziņo, ka divas Nikon digitālās vienobjektīva spoguļkameras — D5 un D500 — saņēma godalgu Red Dot Award: Product Design 2016, ko piešķir Vācijā esošais dizaina centrs Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Red Dot Award: Product Design ir starptautiska godalga, kas tiek piešķirta produktiem, kuri ir izlaisti iepriekšējo divu gadu laikā un ir pārāki deviņās jomās, tostarp inovācijas, funkcionalitātes, ergonomikas, ekoloģijas un izturības jomā.

2016. gadā godalgu Red Dot Award: Product Design pasniegšana notika jau 61. reizi. Godalgas saņēmēji, ko atlasīja no aptuveni 5200 pieteikumiem no 57 valstīm visā pasaulē, būs apskatāmi īpašā izstādē, kas no 2016. gada 5. jūlija līdz 2016. gada 31. jūlijam notiks Red Dot Design muzejā (Esene, Vācija).

Skatiet vietni Red Dot Online, lai iegūtu papildu informāciju par godalgām Red Dot Design.

D5 pārskats (laidiens: 2016. gada marts)

Kamera D5 ir jaunākais modelis Nikon digitālo vienobjektīva spoguļkameru saimē. Kamera piedāvā izcilu veiktspēju, ko nodrošina būtiski uzlabota iespēja sekot kustīgiem objektiem un būtiski labāka attēlu kvalitāte augstā jutībā, kā arī plašs si˛etu klāsts, kas ir piemērots gan ainu, gan personu uzņemšanai. Kamera ir aprīkota ar nākamās paaudzes 153 punktu AF sistēmu un nodrošina lielātruma (aptuveni 12 kadri/s)¹ nepārtrauktu uzņemšanu (ar AF un AE izsekošanu), kam pateicoties var tvert skaidrākus objektus da˛ādos apstākļos. Turklāt jutība, ko atbalsta jaunais Nikon FX formāta CMOS attēla sensors un jaunā attēlu apstrādes programma EXPEED 5, atbilst augstākajam standartam visā Nikon vēsturē — ISO 102400 —, un šī nepārspējamā augstas jutības veiktspēja ir pieejama, gan uzņemot nekustīgus fotoattēlus, gan ierakstot video jaunatbalstītajā formātā 4K UHD (3840 × 2160).

¹ Ja aizvara ātrums CH atbrīvošanas re˛īmā ir 1/250 s vai lielāks.

D500 pārskats (plānotais laidiens: 2016. gada aprīļa beigas)

Kamera D500 ir jaunākais modelis Nikon DX formāta digitālo vienobjektīva spoguļkameru saimē. Kamera ir aprīkota ar tādu pašu iebūvēto nākamās paaudzes 153 punktu AF sistēmu kā kamera D5 un atbalsta skaidrāku objektu tveršanu lielātruma (aptuveni 10 kadri/s)¹ nepārtrauktas uzņemšanas re˛īmā. Jaunā attēlu apstrādes programma EXPEED 5 un jaunais Nikon DX formāta CMOS attēla sensors nodrošina izcilu attēla kvalitāti plašā standarta jutību diapazonā ISO 100–51 200, gan ierakstot gan video, gan uzņemot nekustīgus attēlus. Turklāt kamera ir piemērota profesionāļu vajadzībām: tā nodrošina video ierakstīšanu formātā 4K UHD (3840 × 2160) un atbalsta SnapBridge — programmu, kas nodrošina nevainojamu kameras savienojumu ar viedierīci².

¹ Ja iestatījumos lieto noklusējuma vērtības un aizvara ātrums AF-C autofokusa re˛īmā ir 1/250 s vai lielāks, kad kameras darbināšanai izmanto EN-EL15.
² Viedtālruņi un planšetdatori, kuros darbojas operētājsistēma iOS vai Android™.