Nikon Imaging | Latvija | Europe

12-05-2016

Nikon saņem TIPA 2016. gada godalgu trīs kategorijās par: digitālo vienobjektīva spoguļkameru D5 un D500, kā arī par SnapBridge.

Amsterdamā, Nīderlandē, 2016. gada 12. maijā: Nikon Corporation ar gandarījumu paziņo, ka trijiem uzņēmuma izstrādājumiem ir piešķirta prestižā TIPA 2016. gada godalga, ko sponsorē Tehnisko attēlu preses asociācija (Technical Image Press Association, TIPA) — pasaules mēroga autoritāte fotogrāfijas un attēlveidošanas jomā. Digitālā vienobjektīva spoguļkamera Nikon D5 ir izvēlēta labākās digitālās vienobjektīva profesionālas/darbības fotogrāfiju spoguļkameras balvai, Nikon D500 ir izvēlēta labākās APS-C vienobjektīva spoguļkameras ekspertu balvai un programma SnapBridge — labākā attēlveidošanas jaunieveduma balvai.

Labākie fotogrāfijas un attēlveidošanas izstrādājumi, kas izlaisti laika posmā no 2015. gada 1. aprīļa līdz 2016. gada 31. martam, vairākās kategorijās tika izvēlēti TIPA 2016. gada godalgai, pamatojoties uz prestižu visas pasaules fotokameru un attēlveidošanas žurnālu redaktoru vērtējumiem.

Plašāku informāciju, lūdzu, skatiet TIPA 2016. gada godalgu tīmekļa vietnē.

TIPA komentāri par Nikon D5 — uzvarētājs labāko digitālo vienobjektīva spoguļkameru kategorijā

Attēlu apstrādes procesors EXPEED 5, kas iebūvēts fotokamerā D5, nodrošina zemu trokšņa līmeni, ātrdarbīgu apstrādi, kas nepieciešama 4K UHD video un nepārtrauktai ātrdarbīgai attēlu uzņemšanai ar aptuveni 12 kadriem sekundē (ar autofokusa un autoekspozīcijas izsekošanu). Līdz 200 14 bitu bezzuduma saspiešanas RAW attēliem var uzņemt ar vienu nepārtrauktās uzņemšanas darbību. Jauno autofokusa sensoru moduli Multi-CAM 20K veido ļoti blīvi izvietoti 153 fokusa punkti (99 krustveida sensori novietoti centrālajā un perifērijas apgabalos), kas nosedz plašu kadra apgabalu. Turklāt no 4K UHD video var izgūt JPEG formāta attēlus ar aptuveni 8 megapikseļu izmēru; fotokamera D5 atbalsta augstāko standarta jutību Nikon vēsturē — ISO 102400, un tai ir AF noteikšanas diapazona sākums tikai −4 EV, ļaujot veikt vāji izgaismotu zema kontrasta objektu autofokusēšanu.

TIPA komentāri par Nikon D500 — ekspertu godalga par labāko APS-C digitālo vienobjektīva spoguļkameru

Jaunā attēlu apstrādes procesora EXPEED 5 un fotokamerai D500 paredzētā jaunā Nikon DX formāta CMOS sensora ieviešana ir nodrošinājusi plašu jutības diapazonu — standarta ISO 100–51200, ko var palielināt līdz ISO 1640000 (Hi 5). Fotokamera D500 nodrošina ātrdarbīgu nepārtrauktu uzņemšanu līdz 10 kadriem sekundē (ar autofokusa un autoekspozīcijas izsekošanu), līdz 79 nesaspiesta 14 bitu RAW formāta attēliem vienā sērijveida uzņemšanas reizē. Bez attēliem D500 atbalsta arī 4K UHD (3840 × 2160)/30p pilnas augstas izšķirtspējas un laika intervāla video uzņemšanu. Fotokamera ir aprīkota ar 3,2 collu (aptuveni 2360 tūkst. punktu) skārienekrānu, kas atvieglo fotografēšanu un jau uzņemto attēlu skatīšanu. Fotokamera var ierakstīt gan XQD, gan SD kartēs vienlaikus, un tā ir saderīga arī ar programmu SnapBridge, kas dod iespēju izveidot nevainojamu savienojumu ar viedierīci, ļaujot lietotājiem pārsūtīt attēlus un parādīt tos citiem.

TIPA komentāri par SnapBridge — godalga par labāko attēlveidošanas jaunievedumu

SnapBridge nodrošina nevainojamu savienojumu starp fotokameru un viedierīci ar energoefektīvu Bluetooth savienošanas iespēju. Pēc programmas SnapBridge instalēšanas tā ļauj tieši pārsūtīt attēlus uz viedierīci no fotokameras, ar kuru pārī var savienot līdz piecām viedierīcēm. Fotografēšanas laikā oriģinālos JPEG attēlus vai mazākas 2 MP (pilnas augstas izšķirtspējas) JPEG kopijas var automātiski pārsūtīt un saglabāt viedierīcēs. Turklāt var tikt iekļauta divu veidu iegultā informācija, tostarp autortiesības, fotografēšanas informācija, komentāri un logotipi. Bez tam lietojumprogramma atbalsta attālo uzņemšanu, izmantojot viedierīci, ļaujot lietotājiem kadrēt un priekšskatīt attēlus reāllaikā viedierīces ekrānā, un ar noteiktām fotokamerām lietot tādas funkcijas kā automātiskais taimeris.

Bluetooth® vārda zīme un logotipi ir reģistrētas uzņēmuma Bluetooth SIG, Inc. preču zīmes, un šādas zīmes Nikon Corporation izmanto saskaņā ar licenci.