Nikon Imaging | Latvija | Europe

27-07-2016

Kamerām ar maināmiem objektīviem paredzēto NIKKOR objektīvu kopējais sara˛otais apjoms ir sasniedzis 100 miljonus

Amsterdama, Nīderlande, 2016. gada 27. jūlijs: uzņēmums Nikon Corporation ar gandarījumu paziņo, ka 2016. gada jūnijā Nikon kamerām ar maināmiem objektīviem paredzēto NIKKOR objektīvu¹ kopējais sara˛otais apjoms ir sasniedzis 100 miljonus.

Nikon zīmola NIKKOR fotouzņemšanas objektīvu vēsture sākās 1932. gadā, kad uzņēmums Nikon (toreiz — Nippon Kogaku K.K.) reģistrēja preču zīmi NIKKOR. Drīz pēc tam 1933. gadā nāca klajā aerofotouzņemšanas objektīvs Aero-Nikkor. Vēlāk 1959. gadā uzņēmums Nikon laida klajā vienobjektīva spoguļkameru Nikon F, kā arī pirmos Nikon vienobjektīva spoguļkamerām paredzētos NIKKOR objektīvus, tostarp objektīvu Nikkor-S Auto 5cm f/2.

Līdzīgi kā tas bie˛i tika darīts tolaik, piešķirot nosaukumus fotoobjektīviem, zīmola NIKKOR nosaukums radās, pievienojot burtu “r” nosaukumam “Nikko”, kas bija latinizētais saīsinātais “Nippon Kogaku K.K.” nosaukums, ko lietoja laikā, kad uzņēmums tika izveidots.

Nikon piedāvāto NIKKOR objektīvu klāstā šobrīd ir vairāk nekā 90 veidu objektīvi, tostarp fiksēta fokusa garuma objektīvi ar da˛ādiem skata leņķiem no platleņķa līdz īpašajam telefoto leņķim, platleņķa objektīvi, tālummaiņas objektīvi, mikroobjektīvi un PC-E objektīvi, kas atbalsta da˛ādu veidu lietojumprogrammas, kā arī 1 NIKKOR objektīvi, kas paredzēti uzlabotām kamerām ar maināmiem objektīviem.

Uzņēmums Nikon izmantoja Nikon F savienojumu vienobjektīva spoguļkamerām un maināmiem objektīviem kopš 1959. gada (svinot 55. gadskārtu 2016. gada maijā), kad nāca klajā kamera Nikon F. Laika gaitā F savienojums tika modernizēts, lietojot jaunākās tehnoloģijas, tostarp apertūras vadību un autofokusu, un uzlabojumu ieviešana arvien turpinās, nodrošinot atbalstu jaunākajām digitālajām kamerām un jaunākajiem objektīviem.

Turklāt uzņēmums Nikon nodarbojas ar optiskās veiktspējas novērtēšanas izpēti un attīstību. Uzņēmums Nikon 2013. gadā uzsāka izstrādes un novietošanas darbību saistībā ar analizatoru OPTIA² — ierīci, ko izmanto, lai mērītu visu veidu aberāciju³, kas rodas fotouzņemšanas objektīvos, — un speciālu attēla simulatoru, ko izmanto kopā ar analizatoru OPTIA. Attēla simulators (programmatūra) iespējo simulāciju izstrādāšanas stadijā, kas ir ekvivalenta reālajai fotogrāfijai ar objektīvu prototipiem. Tātad objektīvi var būt izstrādāti ar lielāku kontroli ne tikai pār rezolūciju, bet arī plašo objektīva efektu klāstu, piemēram, izplūduma efektu (zināms kā “bokeh”), auduma tekstūras izveides un dziļuma efektu.

Viens no trijiem objektīviem, kas izstrādāts, izmantojot analizatoru OPTIA, ir jaunais objektīvs AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED. Šis objektīvs ir radīts, pamatojoties uz trīsdimensiju augstas precizitātes (izcilu atveides īpašību) dizaina koncepciju, un ļauj dabīgākā veidā atveidot trīsdimensiju objektus divdimensiju fotogrāfijās. Fotogrāfijās, kas ir uzņemtas, izmantojot šo objektīvu, ir saglabāts dabīgs dziļums un ir izteiksmīgi atveidots galvenais objekts, savukārt skaists izplūduma efekts mainās pakāpeniski, palielinoties attālumam no fokusa pozīcijas.

Uzņēmums Nikon laida klajā www.nikkor.com globālo vietni, kurā ir pieejams plašs un interesants saturs par NIKKOR produktiem, tostarp fotogrāfiju un videoklipu galerijas, ko veido ar NIKKOR objektīvu uzņemtie darbi, kā arī intervijas ar objektīvu dizaineriem un cita informācija.


¹ Maināmi objektīvi, kas paredzēti Nikon vienobjektīva spoguļkamerām un Nikon 1 uzlabotām kamerām ar maināmiem objektīviem
² Optiskās veiktspējas un kopējā attēla analizators
³ Aberācija veidojas, kad gaisma no viena objekta punkta pēc pārraides caur optisko sistēmu nesaplūst vienā punktā. Šo efektu dēvē par izplūdumu. Turklāt aberācijas dēļ fotogrāfijā redzamā objekta forma var atšķirties no patiesās.