Nikon Imaging | Latvija | Europe

03-04-2017

JAUNĀ NIKON WX SĒRIJA – JAUNĀS PAAUDZES BINOKĻI PAVER BRĪNUMAINO ZVAIGŽŅU VĒROTĀJU PASAULI

Amsterdama, Nīderlande, 2017. gada 3. aprīlis: Nikon ar lepnumu paziņo, ka pārdošanā tiek laisti īpaši astronomiskie binokļi - WX 7x50 IF un WX 10x50 IF – simtgadīgas pieredzes teicamu optisko ierīču ražošanā veiksmīgs apliecinājums. WX sērijai raksturīgais sevišķi plašais skata lauks un binokļu fenomenālais sniegums ļauj vērotājam ielūkoties debesu dzīlēs, atklājot vēl neredzētas detaļas un krāsu nianses.

Īpaši konstruēti vērīgiem debesu vērotājiem, šie augstākās kvalitātes binokļi aprīkoti ar lauka izliekuma mazināšanas lēcu sistēmu, kura kompensē lauka izliekumu, nodrošinot vienmērīgu, kristālskaidru asumu no centra līdz pat lauka malām. Abbe-Koenig prizmu pilnīgā atstarošana un augstā gaismas pārvade nodrošina izcilu spilgtuma pakāpi, kas nepieciešama, lai papildinātu sevišķi plašā skata lauka nepārspējamo optisko sniegumu.

Katra caurulīte ietver trīs ED (īpaši zemas dispersijas) stikla elementus kontrastainiem, augstas izšķirtspējas attēliem, kompensējot krāsu aberāciju, lai Jūs varētu pamanīt smalkās zvaigžņu krāsu nianses visā skata laukā - līdz pat tā robežām. Visām lēcām un prizmām uzklāts augstas kvalitātes daudzslāņu pārklājums, kas nodrošina vienmērīgu, augstu gaismas pārvadi visas redzamās gaismas spektrā, lai Jūs varētu baudīt dabisku, skaidru ainu.

Lai ikviens varētu baudīt izcilu skatījumu - neatkarīgi no tā, vai cilvēks valkā acenes, vai ne - Nikon WX inženieri nenobijās no šķietami nerealizējama dizaina izaicinājuma - nodrošināt vienlaicīgi gan īpaši plašu skata lauku, gan lielu attālums no okulāra līdz acij. Binoklim WX 7x50 IF šķietamais skata lauks aptver 66,6° un attālums no okulāra līdz acij ir 17,7 mm. Binoklim WX 10x50 IF šķietamais skata lauks aptver 76,4° un attālums no okulāra līdz acij ir 15,3 mm. Magnija sakausējuma korpuss ir izturīgs un vienlaikus arī viegls, savukārt pagriežamie un pabīdāmie okulāru gumijas ietvari ļauj vērojumus veikt ar baudu – arī ieilgušas debesu vērošanas laikā.

Abi modeļi ir pieejami ekskluzīvajā 100. gadadienas izpildījumā, ko raksturo 100. gadadienas logotips, kas nodrukāts uz viras no apakšas, iegravēts sērijas numurs viras augšpusē un īpaša WX 100. gadadienas ādas siksniņa. Binokļi šādā izpildījumā tirdzniecībā būs ierobežotā skaitā - līdz 100 eksemplāriem katram modelim.

Galvenās iezīmes

・Izmantojot actiņas ar izcilu optisko sniegumu, tiek iegūts sevišķi plašs skata lauks. Līdz minimumam samazinot astigmatismu un "komas" aberāciju, tiek iegūts skaidrs, ass attēls, kurš saglabā šīs īpašības no skata lauka centra līdz pat tā malām. Nemanot attēla robežas, rodas iespaids, ka Jūs dodaties pastaigā pa zvaigžņotajām debesīm.
・Lauka izliekuma mazināšanas lēcu sistēma kompensē lauka izliekumu no centra līdz pat skata lauka malām. Nodrošinot īpaši plašu skata lauku, vienlaicīgi visā skata laukā tiek iegūts ass un skaidrs attēls – ļaujot Jūsu skatienam slīdēt pār zvaigžņu kopām un galaktikām, savukārt atsevišķas zvaigznes redzot kā skaidrus, spilgtus punktus.
・Izmantojot katrā caurulītē trīs ED (īpaši zemas dispersijas) stikla elementus, skatu lauka malās tiek kompensēta hromatiskā aberācija, kas izraisa krāsu interferenci, tādēļ attēls vienmēr būs kontrastains, ar augstu izšķirtspēju.
・Visām lēcām un prizmām uzklāts augstas kvalitātes daudzslāņu pārklājums, kas nodrošina vienmērīgu, augstu gaismas pārvadi visas redzamās gaismas spektrā, lai Jūs varētu baudīt dabisku, skaidru ainu. Tas ļauj nakts debesīs pamanīt tikko saskatāmas zvaigžņu krāsas nianses.
・Binokļos izmantotas Abbe-Koenig prizmas, kurām raksturīga pilnīga atstarošanās no visām virsmām un augsts gaismas pārvades koeficients, kas nodrošina paaugstinātu skatu lauka spilgtumu.
・Uzklājot Abbe-Koenig prizmu taisnleņķa virsmām fāzes korekcijas pārklājumu fāzu nobīdes kompensācijai, tika iegūts augstas izšķirtspējas un izteikti kontrastains attēls.
・Optiskais dizains, kas vienlaikus nodrošina plašu skata lauku un lielu attālumu no okulāra līdz acij. Sevišķi plašo skata lauku var ērti baudīt no vienas malas līdz otrai arī cilvēki, kuri nēsā acenes.
・Visām lēcām un prizmām tiek izmantota optika bez svina un arsēna.
・Pagriežams un pabīdāms okulāra gumijas ietvars ar vairāku klikšķu sistēmu ļauj ērti novietot to pareizā attālumā starp skatu meklētāju un aci.
・Dioptriju regulēšanas gredzens ar iedaļām ērtākai iestatīšanai.
・Ūdensnecaurlaidīga konstrukcija, kas spēj izturēt iegremdēšanu dziļumā līdz 5 m 10 minūtes ilgi. (Atbilstoši Nikon testēšanas apstākļiem. Nav paredzēti izmantošanai zem ūdens).
・Hermētisks korpuss, pildīts ar slāpekli, kas aizsargā optisko sistēmu no kondensāta un nepieļauj pelējuma veidošanos, pat pie ievērojamām temperatūras izmaiņām.
・Viegls un izturīgs magnija sakausējuma korpuss dod iespēju binokli ilgāku laiku turēt rokās.
・Objektīva lēcai var tikt pievienots 55 mm filtrs (P=0,75).
・Komplektā iekļauts speciāls trijkāja adapteris (TRA-4), kurš ļauj nostiprināt binokli uz trijkāja.