Nikon Imaging | Latvija | Europe

28-04-2017

Nikon iegūst četras TIPA 2017. gada godalgas: Nikon D5600, COOLPIX W100, PC NIKKOR 19mm f/4E ED un KeyMission 360

Amsterdamā, Nīderlandē, 2017. gada 28. aprīlī: Nikon ar gandarījumu paziņo, ka četriem uzņēmuma izstrādājumiem ir piešķirta presti˛ā TIPA 2017. gada godalga, ko sponsorē Tehnisko attēlu preses asociācija (Technical Image Press Association — TIPA) — pasaules mēroga autoritāte fotogrāfijas un attēlveidošanas jomā. Kamera Nikon D5600 ieguva godalgu “Best DSLR Entry Level” (Labākā digitālā vienobjektīva spoguļkamera iesācējiem), kamera COOLPIX W100 — godalgu “Best Rugged Camera” (Labākā īpaši izturīga kamera), objektīvs PC NIKKOR 19mm f/4E ED — godalgu “Best Professional Lens” (Labākais objektīvs profesionāļiem), bet kamera KeyMission 360 — godalgu “Best 360° Camera” (Labākā 360° kamera).

Presti˛u fotokameru un attēlveidošanas ˛urnālu redaktori no visas pasaules vairākās kategorijās vērtēja fotogrāfijas un attēlveidošanas izstrādājumus, kas bija izlaisti laika posmā no 2016. gada 1. aprīļa līdz 2017. gada 31. martam un tika nominēti godalgām.

TIPA komentāri par kameru Nikon D5600, kura ieguva godalgu “Best DSLR Entry Level”

24,2 megapikseļu Nikon DX formāta kamera D5600 ir aprīkota ar Nikon SnapBridge, ko var izmantot attālajai uzņemšanai un automātiskajai attēlu pārsūtīšanai no kameras uz saderīgu viedtālruni vai planšetdatoru, lietojot funkciju Bluetooth. Turklāt videoklipus var pārsūtīt, izmantojot kamerā iebūvēto Wi-Fi savienojuma funkciju. Kamerā ir pieejams nepārtrauktas uzņemšanas re˛īms, kas darbojas ar ātrumu 5 kadri/s, un 39 punktu AF sistēma, kā arī ISO diapazons 100–25 600. Maināma leņķa skārienekrāns ar 8,1 cm/3,2 collu LCD displeju (1037 tūkst. punktu) nodrošina radošus rakursus, kad fotografējat no da˛ādiem skata punktiem — lietojot gan daudzveidīgus kameras specefektu re˛īmus, gan standarta ekspozīcijas re˛īmus un šablonus.

Turklāt kamera piedāvā pilnas augstas izšķirtspējas videoklipu ierakstīšanu ar ātrumu 60p un Nikon NEF (RAW) formātu, kas paredzēts nekustīgu attēlu uzņemšanai.

TIPA komentāri par kameru Nikon COOLPIX W100, kura ieguva godalgu “Best Rugged Camera”

Kamera W100 ir ūdensnecaurlaidīga līdz pat 10 metru dziļumam, triecienizturīga pret kritienu no 1,8 metru augstuma, aukstumizturīga līdz pat -10 °C un netīrumu necaurlaidīga. Šī kamera ir aprīkota ar 13,2 megapikseļu CMOS sensoru, kas nodrošina nekustīgu attēlu uzņemšanu ar ātrumu aptuveni 4,7 kadri/s un pilnas augstas izšķirtspējas videoklipu ierakstīšanu ar ātrumu 30p, un ir pieejama par pieņemamu cenu. Kameras NIKKOR 3x optiskās tālummaiņas objektīvs nodrošina 30–90 mm fokusa attāluma diapazonu (35 mm formāta ekvivalents), pateicoties elektroniskajai vibrāciju samazināšana sistēmai. Kameras 2,7 collu (230 tūkst. punktu) TFT LCD monitors ir uzlabots ar 5 līmeņu spilgtuma regulēšanas vadīklu. Ir pieejami vairāki radoši si˛etu re˛īmi, kā arī ekspozīcijas kompensācija ar +/-2 EV lielu soli. Pateicoties īpašai viena pieskāriena pogai, uzņemšana ir ērta gan nelabvēlīgos laikapstākļos, gan atrodoties zem ūdens, savukārt Nikon SnapBridge ļauj ērti kopīgot un glabāt uzņemto materiālu viedtālruņu ierīcēs.

TIPA komentāri par objektīvu PC NIKKOR 19mm f/4E ED, kura ieguva godalgu “Best Professional Lens”

Šis nolokāmais un pārbīdāmais profesionālais pilnkadra objektīvs ar perspektīvas vadību ir lieliski piemērots arhitektūras objektu un šauru iekštelpu fotografēšanai. Objektīvs ir aprīkots ar 3 ED elementiem un 2 asfēriskiem elementiem, un šim objektīvam ir gan nanokristālu pārklājums, gan īpaši integrētais pārklājums. Objektīvu var noliekt par +/-7,5 grādiem, pārbīdīt par +/-12 mm un grozīt par 90 grādiem. Objektīvs piedāvā maksimālo perspektīvas vadību: noliekšanu un pārbīdīšanu var veikt bez bloķēšanas un neatkarīgi vienu no otras, turklāt noliekšanu var veikt gan paralēli, gan perpendikulāri pārbīdīšanai. Objektīva priekšējiem un aizmugurējiem elementiem ir fluora pārklājums, kas ir izturīgs pret ūdeni, putekļiem, netīrumiem un taukiem, ir pieejams arī elektromagnētiskais diafragmas mehānisms un minimālais apertūras atvērums f/32.

TIPA komentāri par kameru KeyMission 360, kura ieguva godalgu “Best 360° Camera”

Kamera KeyMission 360 ļauj lietotājiem uzņemt un kopīgot pilnībā reālistiskus 360 grādu videoklipus un fotogrāfijas, turklāt tā ir ūdensnecaurlaidīga, triecienizturīga un aukstumizturīga bez papildu korpusiem. Kamerā var ierakstīt 4K HD videoklipus un uzņemt 23,9 megapikseļu fotogrāfijas un secības ar laika intervālu, un kamera ir aprīkota ar Nikon SnapBridge integrācijas funkciju, kas nodrošina bezvadu kopīgošanu reāllaikā. Tuvākais fokusēšanas attālums ir aptuveni 30 cm ar 8,2 mm skata leņķi (35 mm ekvivalents). Šo kompakto (61,1 x 65,7 x 60,1 mm) un vieglo (198 g) kameru var izmantot, lai uzņemtu attēlus visda˛ādākajās situācijās, un kamerai plašā klāstā ir pieejami uzstādāmie piederumi.