Nikon Imaging | Latvija | Europe

30-06-2017

Nikon sūtnis Vinsents Munjē fotografē apdraudēto sniega leopardu

Pārvarot 5000 m augstumu virs jūras līmeņa, –35 °C tem‏‎‏peratūru un ģeopolitisko nestabilitāti, lai atklātu Tibetas dabas brīnumu

Pārvarot 5000 m augstumu virs jūras līmeņa, –35 °C tem‏‎‏peratūru un ģeopolitisko nestabilitāti, lai atklātu Tibetas dabas brīnumu

Amsterdama, Nīderlande, 2017. gada 30. jūnijs — Nikon Eiropas sūtnis un savvaļas dzīvnieku fotogrāfs Vinsents Munjē (Vincent Munier) ir pabeidzis ambiciozu projektu, kura mērķis bija iemū˛ināt Tibetas apdraudēto savvaļas dzīvnieku. Mēģinot nofotografēt šo samērā mazpazīstamo un neizpētīto reģionu, Vinsents Munjē pārvarēja lielu augstumu, ļoti zemu temperatūru un grūti šķērsojamu apvidu, ņemot līdzi telti, siltu apģērbu, kameras Nikon D5 un D500, kā arī NIKKOR objektīvus.

Fotografējot da˛ādus dzīvniekus, tostarp savvaļas jaku, Tibetas gazeli un antilopi, Tibetas smilšu lapsu un manulu, Vinsenta galvenais mērķis bija iemū˛ināt sniega leopardu, kurš ir zināms kā izvairīgs un savrups dzīvnieks un kuram pastāv izzušanas draudi klimata pārmaiņu dēļ.

Cilvēku un dabas satuvināšanās

Tibeta ir grūti sasniedzama vieta — gan ģeopolitiskā ziņā, gan praktiski, jo tā atrodas augstu virs jūras līmeņa. Ar vietējā Tibetas gida palīdzību Vinsentam izdevās nokļūt attālākajās un neskartākajās reģiona vietās, sasniedzot 5000 metru augstumu virs jūras līmeņa.

“Mani motivē ziņkārība un piedzīvojumu alkas, līdz ar to Tibetas laikapstākļi un retie savvaļas dzīvnieki nodrošināja lielisku izaicinājumu,” saka Vinsents Munjē. “Strādājot tik skarbos apstākļos, ir svarīgi izmantot pašu labāko kameru un objektīvus, lai nepalaistu garām nevienu mirkli. Es izmantoju Nikon aprīkojumu kopš 12 gadu vecuma. Šajā ceļojumā man bija nepieciešama manas iecienītākās kameras Nikon D5 uzticamība un kameras Nikon D500 pārnēsājamība. Objektīvi AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR un AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR man arī ļoti palīdzēja iegūt kvalitatīvus uzņēmumus no attāluma.”

Informēšana par izvairīgāko dabā sastopamo plēsēju

Tiek lēsts, ka sniega leopardu skaits savvaļā ir samazinājies vismaz par 20 % mazāk nekā divu desmitga˛u laikā¹. Tā jau ir uzskatāma par apdraudētu sugu, turklāt dabas aizsardzības speciālistiem ir lielas ba˛as par sniega leopardu nākotni pēc nesen iegūtā videoieraksta, kurā redzams, ka parastie leopardi² arī dzīvo tajā pašā dabiskajā vidē Tibetas plakankalnē.

Vinsentam bija nepieciešami trīs braucieni uz Tibetu, līdz viņam izdevās ieraudzīt sniega leopardu. To ka˛oks maskējošās krāsās un piesardzīgā daba padara tos grūti pamanāmus un atrodamus. Trešā brauciena laikā viņam izdevās divas dienas uzturēties mātes un tās mazuļa tuvumā, iemū˛inot to kopīgās medības, izmantojot izvēlētās kameras korpusu un objektīvu kombinācijas.

“Mums ir dīvainas attiecības ar dabu — starp mums ir bezdibenis,” turpina Vinsents Munjē. “Strādājot pie projektiem, es cenšos iet līdz galējībām, mēģinot pārvarēt šo aizu. Tas nav viegli, un bie˛i vien man ir bail no apvidus, klimata un pat dzīvniekiem. Taču ir svarīgi, lai cilvēki saprastu, ka viņi nav pasaules valdnieki. Es novērtēju iespēju regulāri atgriezties dabā un dzīvot bez ērtībām, kuras izbaudu mājās, izdzīvojot tādus pašus apstākļus kā šīs radības.”

Nikon Eiropas sūtņu programma

Nikon Eiropas sūtņu programmā piedalās talantīgi un ietekmīgi vizuālās mākslas meistari, kuri izmanto jaunākās nozarē pieejamās tehnoloģijas un izpratni par sociālajām tendencēm, lai attēlotu šo laikmetu. Nikon piedāvāja Vinsentam īstenot savu sapņu fotoprojektu, ņemot vērā viņa vispasaules atpazīstamību kā oriģinālam savvaļas dzīvnieku fotogrāfam.

Lai iegūtu plašāku informāciju par Vinsenta projektu, lūdzu, apmeklējiet viņa lapu Special Project.

Aprīkojums

Projekta ietvaros Vinsents izmantoja šādu aprīkojumu:

• AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR; 
• AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR; 
• AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR; 
• D5; 
• D500.

Par Vinsentu

Vinsents Munjē specializējas savvaļas dzīvnieku un brīvās dabas fotografēšanā. Viņš ir dzimis Francijā, Vogēzu reģionā. Vinsenta aizraušanās ar fotografēšanu sākās 12 gadu vecumā, un lielu daļu savas jaunības viņš pavadīja, fotografējot savvaļas dzīvniekus apkārtējos me˛os. Vinsents ir pirmais fotogrāfs, kurš trīs reizes pēc kārtas ir saņēmis BBC apbalvojumu “Erik Hosking Award” kā labākais gada dzīvās dabas fotogrāfs. Viņa fotogrāfijas ir apskatāmas mākslas galerijās un tiek publicētas presti˛os ˛urnālos visā pasaulē.

Visu attēlu autortiesības pieder fotogrāfam: © Vinsents Munjē.


¹https://www.wwf.org.uk/wildlife/snow-leopards
²http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-38610862