Nikon Imaging | Latvija | Europe

06-07-2017

Paziņoti konkursa Nikon Photo Contest 2016-2017 uzvarētāji

Amsterdamā, Nīderlandē, 2017. gada 6. jūlijā: Nikon ar prieku paziņo konkursa Nikon Photo Contest 2016-2017 uzvarētājus. Konkurss Nikon Photo Contest ir viens no pasaules lielākajiem starptautiskajiem fotokonkursiem, kas norisinās kopš 1969. gada. Šogad par godu Nikon 100. dzimšanas dienai ir ieviesta īpaša balva 100th Anniversary Award (100. gadadienas balva) ar tēmu Celebration (Svinības).

Konkursā piedalījās 21 511 fotogrāfu no 170 pasaules valstīm un reģioniem, un tika iesniegti 76 356 darbi. Nekad iepriekš konkursa vēsturē nebija iesniegti darbi no tik daudzām valstīm un reģioniem.

Nikon Photo Contest 2016-2017 uzvarētāji

Nikon 100th Anniversary Prize (Nikon 100. gadadienas balva): “Sveiciens saulei”

Annamarija Bruni (Annamaria Bruni), Itālija

Grand Prize (Lielā balva): 休 (“Pārtraukums”)

Tjaņa Juaņjuaņa (Yuanyuan Tian), Ķīna

Award for the Most Popular Entry (Balva par populārāko darbu): “Zūdošais mokenu tautas makšķerēšanas veids”

Dorte Vērnere (Dorte Verner), ASV

Starptautiskās ˛ūrijas locekļi bija da˛ādu nozaru profesionāļi, un to vadīja pasaulē slavenais grafikas dizaineris un mākslinieciskais vadītājs Nevils Brodijs (Neville Brody). Viņš secināja: “Tika iesniegti darbi par visdažādākajām tēmām un interešu jomām: daži bija līksmi un vērīgi, taču vairums bija veltīts politikas tēmai vai filozofiskām pārdomām par pasauli. Uzvarētāji atspoguļo līdzsvaru starp māksliniecisko skatpunktu un spēju veidot stāstu. Globāli apsvērumi un problēmas ir tvertas un izteiktas vienkāršā realitātē — attēlos, kuri palīdz mums labāk saprast, kas mēs esam, un atklāj mums lielākas patiesības par pasauli, kurā dzīvojam.”

Papildus vienam uzvarētājam nominācijā Nikon 100th Anniversary Prize (Nikon 100. gadadienas balva) un vienam uzvarētājam nominācijā Grand Prize (Lielā balva) ˛ūrija piešķīra 1. vietas, 2. vietas un 3. vietas balvu katrā kategorijā un formātā (viena fotogrāfija/fotostāsts/video). Turklāt nominācijā Award for the Most Popular Entry (Balva par populārāko darbu) arī tika izvēlēts viens uzvarētājs, par kuru balsoja konkursa dalībnieki.

Visi uzvarētāju darbi un papildinformācija atrodami Nikon Photo Contest 2016-2017 vietnē.