Nikon Imaging | Latvija | Europe

04-10-2017

Dzīve ielās caur objektīvu

Nikon publicē jaunu Barselonas fotogrāfiju sēriju, lai iedvesmotu ielu amatierfotogrāfus

Amsterdama, Nīderlande, 2017. gada 4. oktobris — Nikon šodien publicē ekskluzīvu fotogrāfiju sēriju, kas tapusi, spāņu fotogrāfam Ivai Asevedo (Ibai Acevedo) uzdodot uzdevumu vienā dienā uzņemt fotogrāfijas piecās da˛ādās vietās viņa dzimtajā Barselonā, izmantojot piecus NIKKOR fiksēta fokusa objektīvus.

Barselonas pilsētas ainava ir unikāls skaistu pludmaļu, modernisma arhitektūras un tās gotiskās pagātnes pretstatījums. Fotogrāfiju sērijā ietilpst iespaidīgi Barselonetas, Svētās Ģimenes baznīcas, La Ramblas, Gotiskā kvartāla un Tibidabo attēli. Katrai no minētajām vietām tika izmantots piemērots fiksēta fokusa objektīvs, lai parādītu, kā objektīvs var uzlabot ielu fotogrāfijas līmeni no ikdienišķa līdz izcilam.

Ivai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Ivai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Ivai uzņēma attēlu sēriju, izmantojot kameru Nikon D750 un šādus NIKKOR fiksēta fokusa objektīvus:
- AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED: Šī objektīva platais leņķis un mazais asuma dziļums padarīja to par nevainojamo izvēli Barselonas populārās pludmales uzņemšanai. Izmantojot šo objektīvu, Ivai atainoja Barselonetas vidi un tur notiekošo uzņēmumos bez deformācijas, nodrošinot asumu pat ˛ilbinošā gaismā.
- AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G: Šis objektīvs ir ideāli piemērots vienlaicīgai maza asuma dziļuma un platleņķa efekta iegūšanai, turklāt objektīvs lieliski darbojas arī vājā apgaismojumā. To apliecina Ivai uzņēmums, kurā iemū˛ināts slavenā apskates objekta — Svētās Ģimenes baznīcas — atspulgs tuvumā esošajā ezerā un kuru var noturēt par gleznu.
- AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G: Šis objektīvs bija lieliski piemērots, lai izceltu skaistu kadru, atrodoties cilvēku pūlī, kas pārpludina La Ramblas ielu. Objektīva apertūra nodrošina izcilu asuma dziļumu, panākot skaistu tekstūru ar izplūdušu fonu attēla dziļumā.
- AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G: Šis objektīvs ir lieliski piemērots portretu uzņemšanai un tver īpaši smalkas detaļas. Tas nodrošina vienmērīgu izplūduma efektu, pievēršot skatītāja uzmanību fokusētajam apgabalam. Šī objektīva iespējas tika pārbaudītas Gotiskajā kvartālā.
- AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G: Šis objektīvs nodrošina lieliskus rezultātus vājā apgaismojumā un viegli pielāgojas mainīgiem apgaismojuma apstākļiem, kas to padarīja par piemērotu izvēli, lai uzņemtu gan baznīcu, gan saulrietu pār Tibidabo.

Komentējot savus iespaidus, Ivai Asevedo norādīja: “Manā uztverē ielu fotogrāfijas uzdevums ir uzņemties risku un censties notvert ko neparastu vai pārejošu. Es pastāvīgi vēroju apkārt notiekošo un vienmēr gatavojos izmantot jebkuru iespēju. Ļoti svarīgi ir būt spējīgam improvizēt, jo fotogrāfija ir skaista tad, kad izdodas tajā notvert kaut ko unikālu īstajā brīdī. Dažādi elementi, piemēram, mainīgs apgaismojums un laikapstākļi, piedāvā fotogrāfiem bezgala daudz izaicinājumu un iespēju, taču, atrodoties īstajā vietā un iztēlojoties radošu kompozīciju bez piemērotā objektīva, fotogrāfa iespējas tomēr ir ierobežotas.”

Ivai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Ivai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Ivai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Ivai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Video

Skatiet, kā Ivai fotografē savā dzimtajā Barselonā, un uzziniet, kā izmantot NIKKOR fiksēta fokusa objektīvus, šajā praktisko video sērijā:http://bit.ly/nikon_ltal

Komplekts

Fotografēšanas laikā Ivai Asevedo izmantoja šādu aprīkojumu:
Nikon D750
AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED
AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G