Nikon Imaging | Latvija | Europe

30-04-2018

Slavenais Apvienotās Karalistes mākslas fotogrāfs Deivids Jerovs kļuvis par jauno Nikon Eiropas sūtni

Amsterdama, Nīderlande, 2018. gada 30. aprīlis – Nikon Europe B.V. ar lepnumu paziņo, ka pasaulslavenais fotogrāfs Deivids Jerovs (David Yarrow) pievienosies īpaši izraudzītai Nikon fotogrāfu grupai kā Eiropas sūtnis.

Pateicoties savām emocionālajām un aizraujošajām fotogrāfijām, kas attēlo dzīvību uz zemes, Deivids Jerovs ir guvis plašu atpazīstamību fotogrāfu, mākslas kolekcionāru un patērētāju vidū. Viņa lielie ikoniskie melnbaltie attēli tiek izrādīti daudzās pasaulslavenās galerijās un muzejos, tādējādi popularizējot autora unikālo stilu, kas ir padarījis viņu par vienu no pasaulē labākajiem dabas fotogrāfiem.

Pēdējo 33 gadu laikā Deivids Jerovs ir izmantojis Nikon izstrādājumus — gan karjeras sākumā, kad viņš, sadarbojoties ar “The Times”, 1986. gadā Pasaules kausa finālā uzņēma ikonisko attēlu ar Djego Maradonu, gan vēlākos gados,kad viņa mākslas fotogrāfijas kļuva par vienām no pasaules vislabāk pirktajām. Pavisam nesen ļoti svarīga loma Deividam tika atvēlēta arī kameras D850 ieviešanā

Vēl svarīgāk ir tas, ka Jerova darbi atspoguļo viņa aizraušanos ar filantropiju un dabas saglabāšanu — tieši šīs vērtības viņš cenšas parādīt savā Nikon Eiropas sūtņu īpašajā projektā, kuru viņš pašlaik fotografē Ambosēlē, Kenijā.

Deivids Jerovs saka: “Mana fotogrāfa karjera ir bijusi visai neparasta, un godīgi jāsaka, ka neesmu ļāvies tikt ierobežots ar vienu pamattēmu vai specializācijas jomu. Tomēr visā šajā laikā fotografēšana ir bijusi mans glābšanās un atbrīvošanās veids, tā ir bijusi iespēja izpētīt tālas pasaules malas un uzņemt fotogrāfijas ar ekstremāliem vides apstākļiem un savvaļas dzīves retumiem, kas mīt tajās vietās.

Nikon kamerām un NIKKOR objektīviem ir bijusi liela nozīme katrā manis izvēlētajā ceļā. Šī aprīkojuma estētikas un ergonomikas īpašības visu laiku uzlabojas, un es nevaru iedomāties cita ražotāja zīmolu, kurš spētu tikpat labi izprast gan profesionālu fotogrāfu, gan fotoamatieru vajadzības. Fotogrāfija ir mūsu paaudzes mākslas forma, un ceru, ka es, darbojoties kā Nikon Eiropas sūtnis, spēšu iedrošināt un iedvesmot cilvēkus izmantot mobilos tālruņus mazāk, bet acis — vairāk. Šī ir svarīgākā ideja manā darbā.”

Nikon Eiropas sūtņu programma

Nikon Eiropas sūtņu programmā piedalās talantīgi un ietekmīgi vizuālās mākslas meistari, kuri izmanto jaunākās nozarē pieejamās tehnoloģijas un izpratni par sociālajām tendencēm, lai attēlotu šo laikmetu. Sūtņu programmas ietvaros Nikon piedāvāja Deividam īstenot viņa sapņu fotoprojektu, ņemot vērā viņa kā fotogrāfa atpazīstamību visā pasaulē.

Lai saņemtu plašāku informācijas par Deividu un viņa iepriekšējiem darbiem, lūdzu, apmeklējiet Nikon vietni.  

Par Deividu

Deivids Jerovs ir dzimis 1966. gadā Glāzgovā, Skotijā. Viņš sāka aizrauties ar fotografēšanu agrā jaunībā un jau 20 gadu vecumā strādāja par “The Times” fotogrāfu Pasaules kausa finālā Meksikā. Tajā dienā Deivids uzņēma slaveno attēlu ar Djego Maradonu, kurš turēja rokās Pasaules kausu. Pēc tam Deivids kā fotogrāfs tika aicināts uz olimpiskajām spēlēm un daudziem citiem sporta pasākumiem. Pagāja vairāki gadi, pirms viņš atrada savu patieso aicinājumu pasaules dabas dokumentēšanā, un šobrīd viņa emocionālās un aizraujošās fotogrāfijas, kas attēlo dzīvību uz zemes, kļūst arvien populārākas mākslas kolekcionāru vidū. Deivids 2018. gadā ir stabili ierindojies starp mākslas fotogrāfiem, kuru darbus pasaules mērogā pārdod visvairāk.

Visu attēlu autortiesības: © Deivids Jerovs