Nikon Imaging | Latvija | Europe

2018. gada 23. oktobris

NIKON PHOTO CONTEST 2018-2019: AICINĀJUMS IESNIEGT DARBUS

Amsterdama, Nīderlande, 2018. gada 23. jūnijs: Nikon ar prieku paziņo, ka darbu pieņemšana konkursā Nikon Photo Contest 2018-2019 notiks laika posmā no 2018. gada 18. oktobra plkst. 6.00 līdz 2019. gada 31. janvāra plkst. 5.00 (visi laiki norādīti pēc Viduseiropas laika (CET)).

Nikon Photo Contest ir starptautisks konkurss, kura mērķis ir sniegt profesionāliem fotogrāfiem un amatieriem iespēju savstarpēji sazināties un bagātināt fotografēšanas kultūru. Kopš pirmā konkursa izsludināšanas 1969. gadā vairāk nekā 410 000 fotogrāfu ir iesnieguši vairāk nekā 1 620 000 darbu. Pagājušajā gadā 36. konkursa laikā tika uzstādīti jauni rekordi — tajā piedalījās nebijis skaits fotogrāfu (21 511) no vairāk valstīm (170) un iesniedzot vairāk darbu (76 356) nekā jebkad iepriekš.

Kārtējo reizi galvenā tiesneša amatā iecelts Nevils Brodijs
Nikon sveic mākslas direktoru Nevilu Brodiju (Neville Brody) Nikon Photo Contest 2018-2019 galvenā tiesneša amatā jau otro reizi pēc kārtas.

Brodijs ir uzkrājis pieredzi vairāk nekā trīsdesmit gadu garumā, strādājot gan pie albumu vāciņiem, gan globālu uzņēmumu korporatīvajiem zīmoliem, un ir kļuvis par ietekmīgu autoritāti dažādu mākslinieku un fotogrāfu vidū. Viņš atkārtoti tika izvēlēts galvenā tiesneša amatam, pateicoties viņa spējai darboties daudzpusīgā un starptautiskā žūrijā un pagājušā gada konkursa dalībnieku paustajai atzinībai.

Nevils Brodijs (Neville Brody) stāsta: “Pieredze, kuru guvu, uzņemoties galvenā tiesneša pienākumus konkursā Nikon Photo Contest 2016-2017, bija pārsteidzoša un iedvesmojoša. Iesniegtie darbi bija brīnišķīgi, un aizrautība, ar kādu tiesneši vērtēja darbus, bija aizkustinoša. Tā bija ļoti bagātīga pieredze, un es vēlos pateikties visiem dalībniekiem, kuri iesniedza savus darbus pagājušajā gadā. Es ceru, ka šogad šis pasākums būs vēl aizraujošāks un iedvesmojošāks.”

Pārējo tiesnešu vārdi tiks izziņoti, līdzko viņi būs iecelti. 

Pārskats par Nikon Photo Contest 2018-2019 kategorijām
37. fotokonkurss Nikon Photo Contest norisināsies trīs kategorijās — Open (Atklātā kategorija), Next Generation (Jaunā paaudze) un Short Film (Īsfilma).

Kategorijas Open temats ir “Change” (Pārmaiņas). Šis ir nozīmīgu pārmaiņu laiks — pārmaiņas skar tādas jomas kā darbs, dzīvesstils un klimats —, tādēļ Nikon aicina iesniegt darbus, kuros aplūkotas pārmaiņas, kurām fotogrāfi vēlas pievērst pasaules uzmanību.

Kategorija Next Generation ir paredzēta fotogrāfiem līdz 25 gadu vecumam, un tās temats ir “Identity” (Identitāte) — tādēļ Nikon aicina iesniegt jaunākām paaudzēm unikālus darbus, kuros atspoguļoti to identitātes meklējumi.

Kategorijas Short Film temats ir “Hope” (Cerība), un šajā kategorijā Nikon aicina iesniegt darbus, kuros nākotne attēlota cerīgā gaismā.

Dalībnieki un & darbi
Konkursā ir aicināti piedalīties visi profesionālie fotogrāfi un amatieri neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai tautības.

Papildinformāciju par kategorijām, iesniegšanas noteikumiem, vērtēšanas procesu un apbalvojumiem skatiet vietnē: http://www.nikon-photocontest.com/en/.   

Konkursa Nikon Photo Contest 2018-2019 uzvarētāji tiks paziņoti apbalvošanas ceremonijā 2019. gada augustā.