Nikon Imaging | Latvija | Europe

22-02-2019

Nikon izstrādā jaunu aparātprogrammatūru savām pilnkadra bezspoguļa kamerām Nikon Z 7 un Nikon Z 6

Nikon turpina pielāgoties mainīgajām lietotāju vajadzībām un pievieno jaunas funkcijas un uzlabotas iespējas

Amsterdama, Nīderlande, 2019. gada 22. februārī. Nikon paziņo par jaunas aparātprogrammatūras izstrādi savām pilnkadra bezspoguļa kamerām Nikon Z 7 un Nikon Z 6. Aparātprogrammatūra piedāvās jaunas funkcijas, piemēram, acu noteikšanas AF, RAW videoizvadi un CFexpress atmiņas karšu atbalstu. Papildus tiks uzlabotas kameras AF/AE funkcijas.

Z sērijas kameras arī turpmāk tiks pielāgotas mainīgajām lietotāju vajadzībām un piedāvās nākamās paaudzes attēlveidošanas pieredzi, lai motivētu radoši izpausties.

Jaunajā aparātprogrammatūrā tiks iekļautas tālāk norādītās funkcijas un iespējas

1. Acu noteikšanas AF atbalsts fotoattēliem (ieplānotā izlaišana 2019. gada maijā)
Acu noteikšanas AF ir ideāli piemērots portretu fotografēšanai. Izstrādē esošā acu noteikšanas AF funkcija darbosies gan AF-S (viena AF) fokusēšanas režīmā, kas ir noderīgi, fotografējot statiskus modeļus, gan AF-C (nepārtraukta AF) fokusēšanas režīmā, lai fotografētu cilvēkus, kas bieži maina pozas. Šī funkcija spēj noteikt vairākas acis, un lietotājs var norādīt, kur kamerai jāfokusē. Tas atvieglos darbu, fotografējot cilvēku grupas.

2. Uzlabota AF/AE funkcionalitāte (ieplānotā izlaišana 2019. gada maijā)
Drīzumā papildus pašreizējai AF paredzēšanai būs pieejama AE (automātiskās ekspozīcijas) paredzēšana nepārtrauktā liela ātruma (paplašinātajā) režīmā. Tiks uzlabota arī AF darbība vājā apgaismojumā; tas ļaus ātrāk panākt autofokusu tumsā vai vāji apgaismotā vietā, gan fotografējot, gan ierakstot video.

3. RAW videoizvades atbalsts (izlaišanas datums vēl nav paziņots)
Tiks atbalstīta 4K UHD un Full HD RAW datu straumēšana no kameras. Izvades RAW datu straumi pēc tam var ierakstīt saderīgā RAW formātā, izmantojot ārēju rakstītāju. Tas ļaus lietotājiem izmantot bagātīgās 12 bitu krāsas, panākot plašas krāsu gradācijas iespējas.

4. CFexpress atmiņas karšu atbalsts (izlaišanas datums vēl nav paziņots)
Jaunā aparātprogrammatūra sniegs CFexpress atbalstu. Tas ir jauns atmiņas karšu standarts, kas dod lietotājiem lielāku drošību. Šo karšu izmantošana palielinās darba ātrumu un efektivitāti. Pēc jaunināšanas lietotāji varēs izmantot savās kamerās abu standartu kartes: gan CFexpress, gan XQD. Papildus Z 7 un Z 6 nākotnē CFexpress atmiņas karšu atbalsts tiks pievienots arī digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām Nikon D5 (tips XQD), Nikon D850 un Nikon D500.

XQD ir Sony Corporation preču zīme.
CFexpress ir CompactFlash Association (CFA) preču zīme.