Nikon Imaging | Latvija | Europe

16-05-2019

Nikon izlaiž aparātprogrammatūras versiju 2.0, kas paredzēta Nikon Z 7 un Nikon Z 6

Jaunā aparātprogrammatūra ietver acu noteikšanas AF, paplašinātu zema apgaismojuma AF noteikšanas diapazonu, kā arī AE izsekošanu nepārtrauktā lielātruma (paplašinātajā) režīmā.

Amsterdama, Nīderlande, 2019. gada 16. maijs: Nikon šodien paziņoja, ka izlaiž aparātprogrammatūras versiju 2.0, kas vēl vairāk uzlabos pilnkadra bezspoguļa kameru Nikon Z 7 un Nikon Z 6 veiktspēju.

Tālāk nosauktās pamatfunkcijas, kas iekļautas jauninājumā, turpinās paplašināt kameru vizuālās izteiksmes iespējas.

1. Acu noteikšana autofokuss (AF) fotoattēlu režīmā 
2. Paplašināts zema apgaismojuma AF noteikšanas diapazons 
3. Automātiskās ekspozīcijas (AE) izsekošanas spējas pievienošana nepārtrauktajam lielātruma (paplašinātajam) režīmam

Aparātprogrammatūras versijas 2.0 pamatfunkcijas

1. Acu noteikšana autofokuss (AF) fotoattēlu režīmā
Jaunā acu noteikšanas AF funkcija automātiski konstatē cilvēku acis, kad tiek lietots automātiskais apgabala AF (AF-S, AF-C), un fokusē uz tām. Ja tiek konstatētas vairāku cilvēku acis, ar kursortaustiņu vai apakškomandu kursortaustiņu var atlasīt, kuru aci kamera izmantos fokusēšanai. To var darīt arī tad, ja skatāties elektroniskajā skatu meklētājā. Pēc fotogrāfijas uzņemšanas lietotājs var viegli pārliecināties, vai attēls ir fokusēts, nospiežot pogu OK; tiks pietuvināta acs, kas tika izmantota kā fokusēšanas mērķis.

2. Paplašināts zema apgaismojuma AF noteikšanas diapazons
Jaunā aparātprogrammatūra nodrošina vēl ātrāku autofokusu tumšās vai vāji apgaismotās vietās gan fotografējot, gan uzņemot video. Tā paplašina AF noteikšanas diapazonu* no −1 EV līdz −2 EV ar Z 7 un no –2 EV līdz −3,5 EV ar Z 6. Kad ir iespējota Z 6 zema apgaismojuma AF funkcija, pieejamais zema apgaismojuma AF noteikšanas diapazons* tiek paplašināts** no −4 EV to −6 EV, tādejādi autofokuss darbojas vēl tumšākos apstākļos.

3. Automātiskās ekspozīcijas (AE) izsekošana nepārtrauktā lielātruma (paplašinātajā) režīmā
Iepriekš ekspozīcija tika fiksēta atbilstoši pirmajam kadram no sērijas, kas nepārtraukti uzņemta lielā ātrumā. Taču aparātprogrammatūras versija 2.0 dod iespēju izmantot AE izsekošanu nepārtrauktā lielātruma (izvērstajā) režīmā, ļaujot kamerām sekot ekspozīcijām tāpat, kā tās seko fokusam (AF izsekošana). Tas nodrošina, ka visi attēli, kas sērijveidā nepārtraukti uzņemti lielā ātrumā, ir ne tikai fokusā, bet ir arī optimāli eksponēti — pat tad, ja sērijveida uzņemšanas laikā mainās ainas spilgtums.

Jauno aparātprogrammatūru var lejupielādēt (bez maksas) Nikon lejupielādes centrā: https://downloadcenter.nikonimglib.com/

NOTES TO EDITORS
* Fotografējot AF-S režīmā ar ISO 100, f/2,0 objektīvu 20° C temperatūrā
**Zema apgaismojuma AF noteikšanas diapazons nepārsniedz –4 EV, izmantojot Z 7