Nikon Imaging | Latvija | Europe

29-09-2015

Nikon paziņo par 2015. gada Nikon Eiropas kinofestivāla atklāšanu

Tiešsaistē tiek pieņemti darbi īsfilmu konkursam, kas ar neatkarīgo filmu organizācijas Raindance un re˛isora Asifa Kapadija (Asif Kapadia) atbalstu norisināsies jau otro gadu

Amsterdama, Nīderlande, 2015. gada 29. septembris. – Nikon šodien paziņo par Nikon Eiropas kinofestivāla atgriešanos sadarbībā ar Raindance, un šogad par ˛ūrijas priekšsēdētāju iecelts Asifs Kapadija. Konkursa ietvaros aicinām gan amatierus, gan kino profesionāļus uzņemt ne vairāk kā 140 sekundes ilgu īsfilmu par tēmu “Ikdienas mirkļi”. Darbus tiešsaistē var iesniegt no 2015. gada 13. oktobra līdz 2016. gada 15. janvārim.

Nikon Eiropas kinofestivāls, kas norisināsies jau otro gadu, attīsta tālāk pērnā gada radošo tēmu “Cita perspektīva”, tādēļ filmu veidotāji tiek aicināti iesniegt filmas, kas pārvērš ikdienas mirkļus oriģinālā, saistošā stāstījumā. Izaicinājums būs ieraudzīt ikdienišķo jaunā gaismā, atspoguļojot to citādi. Par veiksmīgām filmām tiks uzskatītas tādas, kas atainos ikdienas burvību vai parastumu, uz ekrāna padarot to neaizmirstamu.

Konkursā tiks iekļautas arī iepriekšējās godalgu kategorijas, tostarp “Best Narrative” (Labākais stāstījums) par labāko stāstu no unikālas perspektīvas un “Technical Excellence” (Tehniskā izcilība) par tehnikas radošāko izmantošanu. Galvenā balva “Grand Prix”, ko pērn saņēma re˛isors D˛agd˛īts Singhs (Jagjeet Singh) par filmu Voiceless – Stop the Bullies, (Apspiestie — pārtrauciet vardarbību), tiks piešķirta filmai, kas izcelsies abās kategorijās. Tiks godalgoti arī darbi kategorijā “Best Student Entry” (Labākais studentu darbs) un “People’s Choice” (Skatītāju izvēle), kur otrajā minētajā kategorijā balvas uzvarētāju noteiks pēc tā, cik bie˛i īsfilma Nikon kinofestivāla vietnē atzīmēta ar “Patīk” vai cik bie˛i cilvēki ar to dalījušies.

Visas balvas piešķirs lietpratēju ˛ūrija, ko vadīs godalgotais re˛isors Asifs Kapadija, kas saņēmis arī kritiķu atzinību par nesen izrādīto dokumentālo filmu Amy (Eimija) (2015) un ieguvis BAFTA balvu par filmu Senna (Senna) (2010). Kapadija ir arī daudzu īsfilmu scenārija autors un re˛isors, tostarp filmai The Sheep Thief (Aitu zaglis) (1997), kas ieguva otro vietu Cinéfondation konkursā Kannu filmu festivālā. Turklāt šogad Asifam ˛ūrijā pievienosies arī starptautiski atzītais fotogrāfs un re˛isors Pīters Tens Hopens (Pieter Ten Hoopen).  

Nikon Europe profesionālo izstrādājumu nodaļas vadītājs Dirks D˛aspers (Dirk Jasper) komentē: “Mēs priecājāmies, ka varam atkal rīkot Nikon Eiropas kinofestivālu, vēlreiz dodot iespēju jaunajiem kinematogrāfiem visā Eiropā parādīt savu radošo redzējumu. Pērn mēs redzējām simtiem lielisku darbu un bijām ļoti pārsteigti par iesniegto darbu kvalitāti. Domājot par šo gadu, mēs ar nepacietību gaidām iespēju ieraudzīt, kā konkursanti izprot jauno tēmu “Ikdienas mirkļi”. Esam pārliecināti, ka tā piedāvā daudz jaunu radošu iespēju, mudinot darbu iesniedzējus veidot unikālu stāstu no ikdienišķiem mirkļiem, kurus citkārt ir tik viegli nepamanīt”.

Komentē Asifs Kapadija, Nikon Eiropas kinofestivāla ˛ūrijas priekšsēdētājs: “Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, kas palīdz cilvēkiem īstenot savas filmēšanas ieceres veiksmīgāk nekā jebkad iepriekš, šī ir iespēja piedalīties aizraujošā iniciatīvā. Šādi konkursi ir arī ļoti svarīgi, jo atklāj jaunos talantus un palīdz veicināt viņu atpazīstamību. Es sāku ar īsfilmu uzņemšanu un joprojām to daru, kad nefilmēju pilnmetrā˛as filmas; īsfilmu uzņemšana ir lielisks veids, kā pārbaudīt savas idejas, filmēšanas paņēmienus un sākt sadarbību ar jauniem domubiedriem. Kā ˛ūrijas priekšsēdētājs es īpaši pievērsīšu uzmanību tam, kā darbu iesniedzēji spēs paust savu savdabību un spēs parādīt visas savas ieceres un tehniskās spējas 140 sekun˛u laikā.”

Raindance — neatkarīgo filmu nozares pārstāvis un Nikon Eiropas kinofestivāla partneris jau otro gadu — atkal konkursā sniegs profesionālu un zinošu novērtējumu. Filmu producents un Raindance filmu festivāla dibinātājs Eliots Grovs (Elliot Grove) komentē: “Šī gada tēma “Ikdienas mirkļi” prasa novērošanas spējas, kas piemīt labiem stāstniekiem un filmu veidotājiem. Skatieties vērīgāk un atradīsiet ko neparastu arī “parastajā”. Tēma ir ar nodomu izvēlēta vienkārša un tieša — tā liek konkursa dalībniekiem veidot savus stāstus savā stilā. Ļoti priecājos par iespēju uzzināt, kas paveikts, un vēlreiz sadarboties ar Nikon — uzņēmumu, kas aktīvi mudina filmu veidotājus uzņemt lieliskas filmas un kam ir tik liels attēlveidošanas vēstures mantojums.”

Kategorijas un balvas

Grand Prix ieguvējs, ko izvēlēsies ˛ūrija, saņems kameru Nikon D810 un iegūs iespēju 2016. gada maijā pieredzes apmaiņas nolūkā uz vienu nedēļu doties uz Kannu kinofestivālu kā īpašais Raindance viesis (visi izdevumi tiks segti). Viens balvas ieguvējs kategorijā “Best Narrative” un viens balvas ieguvējs kategorijā “Technical Excellence” saņems Nikon D750 filmēšanas komplektu un naudas balvu 3000 EUR apmērā, savukārt labākās filmas veidotājs kategorijā “Best Student Entry” saņems Nikon D750 filmēšanas komplektu un naudas balvu 2000 EUR apmērā. Labākais filmas veidotājs kategorijā “People’s Choice” saņems Nikon D750 filmēšanas komplektu turpmākiem filmēšanas projektiem.

Dalības kritēriji

Lai augšupielādētu filmas, visiem dalībniekiem ir jāreģistrējas.
Filmas ir jāuzņem angļu valodā, vai tām jāpievieno subtitri angļu valodā.
Filmas nedrīkst būt īsākas par 30 sekundēm un ilgākas par 140 sekundēm.
Visas filmas ir jāuzņem HD formātā.
Katrs dalībnieks drīkst iesniegt tikai vienu filmu.
Darbi var būt iesniegti arī citos festivālos, taču tie nedrīkst būt to uzvarētāji.
Dalībnieku vecums nav ierobe˛ots. Dalībniekiem, kuri jaunāki par 16 gadiem, pēc pieprasījuma ir jāiesniedz rakstiska piekrišana.
Iesniedzamo filmu uzņemšanai drīkst lietot jebkādu ierīci.
Visiem balvu ieguvējiem ir jāparaksta vienošanās par lietošanas tiesībām.
Dalībniekiem ir jāpiekrīt visiem noteikumiem un nosacījumiem par satura ierobe˛ojumiem (piemēram, erotiski si˛eti, vardarbība, preču zīmes, noziedzība utt.).
Konkursā drīkst piedalīties filmu veidotāji no Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas, Albānijas, Andoras, Armēnijas, Baltkrievijas, Bosnijas un Hercegovinas, Izraēlas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Maķedonijas, Moldovas, Monako, Melnkalnes, Krievijas, Sanmarīno, Serbijas, Šveices, Turcijas, Turkmenistānas, Ukrainas, Uzbekistānas un Vatikāna.

Piezīmes redaktoriem

Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu, apmeklējiet vietni www.nikonfilmfestival.com

2014. gada Nikon Eiropas kinofestivāla uzvarētāji

Grand Prix — Voiceless – Stop the Bullies (Apspiestie — pārtrauciet vardarbību); re˛isors D˛agd˛īts Singhs (Jagjeet Singh), Apvienotā Karaliste.
Best Narrative — Frame of Reference (Atsauces kadrs); re˛isors D˛oels Jūnsons (Joel Jonsson) un Kristiāns Gardo (Christian Gardo), Zviedrija.
Technical Excellence — Powerless (Atvienots); re˛isors Martins Taube (Martin Taube), Zviedrija.
Best Student Entry — L’amour (Mīlestība); re˛isore Kamilla Van Vesema (Camille Van Wessem), Čehija.
People’s Choice — Greenwoodo (Me˛a vudū); re˛isors Marko Kovacs (Marko Kovac), Serbija.